Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sukurtas naujas ginklas, kuris dronus degins tuntais

Kelis dešimtmečius amerikiečiai buvo vienvaldžiai bepiločių skraidymo aparatų, dar vadinamų dronais, taikymo karo reikmėms lyderiai. Priešai tokių aparatų į orą iškeldavo labai retai. Tačiau pastaraisiais metais juos labai pamėgo teroristinė organizacija ISIS, pradėjusi kelti rimtą grėsmę sausumos kariams. Tad amerikiečiai bando ginklą, kuris galės tuntais tiesiog danguje kepinti pigius ir mažus skraidančius aparatus.
Mikrobangų impulsais šaudantis bepiločių skraidyklių naikintuvas
Mikrobangų impulsais šaudantis bepiločių skraidyklių naikintuvas / Stopkadras

Naują ginklą JAV kariuomenė pakrikštijo „Phaser“.

Tiesa, mokslinės fantastikos gerbėjams nereikėtų tikėtis pamatyti patranką primenančio ginklo, besispjaudančio matomais žaliais spinduliais. Ginkluotės kūrėjų „Raytheon“ ginklas iš tiesų yra mikrobangas skleidžianti lėkštė, sumontuota ant jūrinio konteinerio, kuriame yra dyzelinis elektros generatorius.

Taikiniams sekti naudojamos išorinės radarų sistemos, o taikinius susekus jie naikinami paleidus tokį galingą mikrobangų impulsą, kad sudeginamos skraidyklių valdymo sistemos ir jos kaip pašauti paukščiai krenta iš dangaus. Funkciniu požiūriu „Phaser“ yra panašus į „DroneDefender“ sistemą, taip pat naudojamą bepilotėms skraidyklėms naikinti, tačiau pastarasis geba taikinius naikinti tik po vieną, o „Phaser“ apima didesnį dangaus plotą ir yra tinkamas masiniam skraidyklių naikinimui.

VIDEO: Raytheon’s High-Power Microwave Weapon Downs Drones

„Phaser“ techninės charakteristikos reiškia, kad jis tinkamas ne tik dronams naikinti – iš esmės jis gali sudeginti viską, kame naudojamos elektros grandinės. Pavyzdžiui, telefonus, kompiuterius, taikymosi sistemas ir netgi automobilius, kurie nestabdydami lekia į karinių dalinių praleidimo punktus. Tam tikra prasme galima tai vadinti elektromagnetinio impulso ginklu. Elektromagnetinis impulsas – tai visus elektroninius įrenginius sugadinanti banga, pasklindanti branduolinio sprogimo metu. „Phaser“ valdantis karys gali reguliuoti šūvio intensyvumą: didesnio intensyvumo šūvis visiškai sudegins taikinio elektroninius vidurius, o silpnesnis gali tik sutrikdyti jo veikimą.

„Phaser“ bandymai pradėti 2013 metais, tačiau ginklas išslaptintas visai neseniai. Tiesa, tokie duomenys, kaip maksimalus efektyvus šūvio nuotolis, kol kas nėra atskleidžiami. Kol vyksta bandymai negalima pasakyti ir to, ar šis ginklas bus naudojamas realiuose kariniuose veiksmuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos