Pastaroji idėja nėra visiškai nauja, tačiau tokio pobūdžio sistemos anksčiau veikdavo, tik esant labai žemoms temperatūroms, o tai neleido šios sistemos laikyti visaverčiu pakaitalu tradiciniam tranzistoriui.
Profesorius Y. K. Yap išsprendė šią problemą, su lazeriu patalpindamas iš aukso nanokristalinės medžiagos sukurtus 3 nm skersmens kvantinius taškus, ant pagrindo, sukurto iš boro nitrido nanovamzdelių. Studentų, stebėjusių minėto išradimo darbą demonstracijos metu, teigimu, elektronai neįtikėtinai tiksliai peršokdavo iš vieno taško į kitą.
Naujosios technologijas didelis privalumas yra tai, jog nėra elektros nuotėkių išskiriamos šilumos pavidalu, kadangi tokioje sistemoje nėra puslaidininkių. Gauto tranzistoriaus dydis sudaro apie vieną mikroną į plotį dvidešimčiai tranzistorių. Šiuo metu naujoji sistema yra patentuojama. Kada ji galėtų pakeisti šiuolaikinius tranzistorinius kompiuterius, išradimo autorius neatskleidžia, tačiau reikia manyti, kad taip atsitiks toli gražu dar ne greitai.