Visgi šis paukštis tokį greitį pasiekia tik tada, kai nardo medžioklės metu. Tuo metu jis atlieka staigų laisvo kritimo manevrą, norėdamas pagauti grobį. Pakilęs aukštyn virš aukos sakalas keleivis staiga krinta snapu žemyn kone tiesiai būtent tuo metu ir išvystydamas tokį greitį.
Likus vos kelioms sekundėms iki aukos, ant žemės ar ore, jis išskleidžia sparnus, kad nutrauktų kritimą ir pakeistų kryptį.
Didžiausias kada nors užfiksuotas sakalo keleivio greitis yra 389,46 km/h. Jis įamžintas „National Geographic“ dokumentiniame filme. Tąkart paukštis buvo paleistas iš lėktuvo, esančio 5182 metrų aukštyje.
Tačiau šis aukštis yra kur kas didesnis nei tas, kuriame įprastai sakalai keleiviai skraido. Todėl kai kurie ornitologai suabejojo šio rekordo pagrįstumu ir ar šis paukštis galėtų pasiekti tokį didelį greitį įprastomis sąlygomis.
Sakalai keleiviai skrisdami tiesiai be laisvo kritimo nardymų yra kur kas lėtesni. Sparčiausias kada užfiksuotas tokio skrydžio greitis buvo 111,6 km/h. Tad jei matuotume įprastus lygius skrydžius, čia sakalas keleivis nusileistų kai kuriems paukščiams.