Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tarp kompanijos „Apple“ ir jos konkurentų prasideda kova dėl SIM kortelių standarto

Tarp kompanijos „Apple“ ir jos konkurentų prasideda nauja kova – šį kartą dėl miniatiūrinių SIM kortelių išmaniesiems telefonams ir planšetėms.
Žmogus kalba „Apple“ telefonu
Žmogus kalba „Apple“ telefonu / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.


Šiuo metu „Apple“ ir ją palaikančios stambios Europos telekomunikacijos kompanijos pasisako už nano-SIM standartą. Jis gana ženkliai skiriasi nuo micro-SIM, už kurį pasisako „Motorola Mobility“, „RIM“, ir „Nokia“.

Nano-SIM buvo pristatyta praėjusių metų pabaigoje kompanijos „Giesecke & Devrient“. Būtent ji prieš maždaug 20 metų sukūrė pirmąją SIM kortelę, kurios oficialus pavadinimas yra mini-SIM. „Apple“ mano, kad nano-SIM standartas perspektyvesnis, nepaisant to, kad micro-SIM kortelės jau naudojamos „iPhone 4S“. Manoma, kad pirmieji nano-SIM palaikantys įrenginiai atsiras dar šiais metais.

Dabar daug kas priklauso nuo Europos telekomunikacijų standartų instituto (ETSI) sprendimo, kuris priima standartus mobiliojo ryšio srityje.

Šia savaitę „Apple“ kaip ETSI narius užregistravo šešis savo padalinius Europoje. Bene įtakingiausia instituto nare yra „Nokia“, tačiau, kaip teigiama, „Apple“ palaiko dauguma Europos ryšio operatorių.

nano-SIM priešininkai nuogąstauja, kad tokioms kortelėms gali prireikti specialaus išstumiamos apsauginės įrangos (panašią turi „iPhone 4“), o tai labai suvaržys naujos kartos išmaniųjų telefonų dizaino variaciją. „Nokia“ teigia, kad jos siūlomas standartas yra žymiai pranašesnis už ginamą „Apple“.

Nepaisant to, „Apple“ gina savo pozicijas. Balsavimas dėl SIM kortelių standarto įvyks kitą savaitę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos