Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tarptautinė IT paroda „CEBIT“ šiemet virsta technologijų festivaliu

Vokietijos miestas Hanoveris kasmet tampa traukos centru tūkstančiams. Birželio 11-15 d. šiame mieste vyksianti „CEBIT“ paroda pristatys svarbiausius technologijų ir verslo inovacijų pasiekimus. Renginys šiemet gana radikaliai keičia formatą ir tampa tikrų tikriausiu festivaliu technologijų entuziastams.
„CEBIT“ paroda
„CEBIT“ paroda / cebit.de nuotr.

„CEBIT“ yra didžiausias Europoje technologijų paroda, kurią aplankyti rekomenduojama visiems, kurių veikla susijusi su skaitmeniniais sprendimais: specialistams, įmonių vadovams bei visiems, besidomintiems IT ir verslo naujovėmis.

2016-aisiais parodoje dalyvavo 3300 įmonių iš 70 pasaulio šalių, o lankytojų – 221 tūkst. iš 100 pasaulio šalių, panašūs skaičiai vyravo ir praėjusiais metais. Šiemet atnaujintu renginio formatu tikimasi sulaukti dar didesnio susidomėjimo, dalyvaus ir šešios Lietuvos įmonės.

Naujasis renginio formatas

Šiemet „CEBIT“ pristato naują renginio koncepciją. Jis bus sudarytas iš keturių pagrindinių dalių: „d!conomy“, „d!tec“, „d!talk“ ir „d!campus“. Šios dalys apjungs tokias pagrindines technologijų sritis, kaip: dirbtinis intelektas, virtuali ir papildyta realybė, „blockchain“ technologijos, autonominės transporto priemonės, kibernetinis saugumas ir t.t.

cebit.de nuotr./„CEBIT“ paroda
cebit.de nuotr./„CEBIT“ paroda

„d!conomy“, galima sakyti, yra renginio širdis, skirta verslo skaitmenizavimui. Tarptautinės įmonės šioje dalyje pateiks įgyvendintus sprendimus ir technologijas, kurių reikia norint sėkmingai skaitmenizuoti veiklą.

„d!tec“ dalis skirta naujausioms idėjoms ir technologijoms, darančioms įtaką visuomenei bei ekonomikai. Čia bus pristatomi naujausi verslo modeliai, susiję su virtualia realybe, dirbtiniu intelektu ir kitomis pažangiausiomis naujovėmis.

„d!talk“ yra konferencijų formatas, tačiau šiemet jos vyks ne vien konferencijų centre, bet ir įvairiose kitose parodos erdvėse. Čia patirtimi dalinsis daugiausiai pasiekę ekonomikos, politikos ir skaitmenizacijos srityse.

„d!campus“ yra neformalioji parodos erdvė, kuri po pagrindinių renginių kvies persikelti į lauką ir megzti kontaktus bei dalintis patirtimi neformalioje aplinkoje, skambant muzikai ir vykstant kitoms pramogoms.

Garsių vardų netrūks

Viena įdomiausių „CEBIT“ dalių, kaip ir kasmet, yra išskirtiniai pranešėjai. Vienas tokių – konferenciją pradėsiantis amerikiečių vizionierius, verslininkas ir mokslininkas Jaronas Lanieras, dirbantis „Microsoft Research“. Knygos „Who Owns the Future?“ (liet. „Kam priklauso ateitis?“ autorius yra nusipelnęs virtualios realybės, kibernetinio saugumo srityse, o „Time“ žurnalas išrinko jį vienu iš 100 įtakingiausių žmonių pasaulyje.

Dar vienas itin laukiamas pranešėjas – Daniel Lyons, knygos „The Secret Diary of Steve Jobs“ (liet. „Slaptas Steve‘o Jobso dienoraštis“) autorius. Rašytojas ir žurnalistas yra daug rašęs apie tokias įmone, kaip „Apple“, „Google“ ir „Facebook“, o taip pat – apie Silicio Slėnį Kalifornijoje. Pranešimo metu jis leis iš arčiau pažvelgti į darbą tokiose įmonėse.

Paminėtinas ir Mikko Hypponenas, Suomijos kompanijos „F-Secure“ vyriausias mokslininkas bei vienas žinomiausių kibernetinio saugumo ekspertų. Jis kalbės apie didžiausias rizikas ir būdus nuo jų apsisaugoti. Taip pat itin laukiamas psichologijos mokslų daktarės Julia Shaw pranešimas. Ji specializuojasi kriminalinėje psichologijoje ir kalbės apie dirbtinį intelektą bei žmogaus psichiką.

Šiais metais – daug dėmesio startuoliams

Viena iš šių metų parodos naujovių – specialūs renginiai startup įmonėms. Šiemet startuoliai turės specialų dalyvavimo formatą „scale 11“, kuriame dalyvaus vir 350 startuolių. Jiems skirti specialūs renginiai, grupinės diskusijos ir prezentacijos.

cebit.de nuotr./„CEBIT“ paroda
cebit.de nuotr./„CEBIT“ paroda

Viena iš tokių renginių – „Founders fight“, skirtas kritinei verslo analizei, kuriame startuoliai pristatys savo verslo modelius, o juos vertins žiuri komisija ir auditorija. Kiekvienas startuolis turės po minutę apginti savo verslui ir sukritikuoti priešininko. Renginys vyks dviem etapais, kurių pirmąjį vertins komisija, antrąjį – renginio žiūrovai. Laimėtojai gaus kvietimus į išskirtines ekspertų dirbtuves pardoje.

Taip pat viena iš startuoliams skirtų įdomybių – greitieji pasimatymai. Tai valandą truksiantis renginys, kurio metu startup verslo atstovai susitiks su parodos vadovais ir didžiųjų įmonių valdytojais ir investuotojais. Taip per maždaug penkias minutes mažosios įmonės galės užmegzti itin naudingus verslo ryšius. Startuolių paviljone dalyvaus ir tokios įmonės, kaip „ADAC“, „Volkswagen“ bei „Deutsche Bank“, tad renginio metu dalyviai turės progą pristatyti savo idėjas ir šiems verslo gigantams.

Daugiau informacijos apie parodą: https://www.cebit.de

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais