Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tarpusavyje susietos technologijos – jau realybė: išbandyti galima su „Huawei MateBook X Pro“

Vieningas dirbtinis intelektas, sujungiantis kiekvieną įrenginį ir atveriantis beribes visų turimos ekosistemos scenarijų panaudojimo galimybes. Tokią ateinančio dešimtmečio strategiją užsibrėžė įgyvendinti technologijų gamintojas „Huawei“. Dirbtinis intelektas bus pasitelkiamas nenutrūkstančios technologinės patirties kūrimui, o suporuoti prietaisai, kurių centre atsidurs išmanusis telefonas, suformuos vieną „super įrenginį“. Taip bus užtikrinama daugiau galios ir atsivers dar produktyvesnio darbo, patogesnio bendravimo bei sumanesnio laisvalaikio galimybės.
„Huawei MateBook X Pro“
„Huawei MateBook X Pro“ / Huawei nuotr.
Temos: 1 „Huawei“

Puikus to pavyzdys – Lietuvos rinkoje pasirodęs nešiojamasis kompiuteris „Huawei MateBook X Pro“, apginkluotas itin plačiu ir raiškiu ekranu bei ypač lengvo sinchronizavimo su telefonu funkcija, leidžiančia dar sklandžiau spręsti užduotis, pramogauti ir bendrauti.

Atskira planeta su palydovais

Iki 2030-ųjų „Huawei“ pasiryžo revoliucijai, kuri perrašys technologijų naudojimo istoriją. Bendrovė jau spėjo aplenkti konkurentus ir tapti didžiausiu telefonų gamintoju pasaulyje. Todėl pradėjęs laikytis strategijos naudotojams siūlyti dirbtiniu intelektu paremtus įrenginius visiems scenarijams, „Huawei“ žygį tęsia toliau.

Sukūręs atskirą ir unikalią mobiliųjų programėlių parduotuvę „AppGallery“, gamintojas pasirūpino, jog visos turimos platformos veiktų vieningai. Todėl sujungti jas patikėta dirbtiniam intelektui, kuris valdo visus „Huawei“ įrenginius: telefonus, nešiojamuosius kompiuterius, laikrodžius, ausines ir daugelį kitų. Tačiau šiam poravimui prireikė vieno „valdymo centro“, kuris taptų sinchronizavimo ašimi. Šis vaidmuo patikėtas išmaniajam telefonui. Ir ne veltui: „Huawei“ turi ryškų pranašumą rinkoje – geriausiai išvystytas mobiliojo dirbtinio intelekto technologijas.

Kaip pasakoja „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse Justė Karpavičiūtė, tokia dirbtinio intelekto suvienyta ekosistema pagrįsta „Huawei Share“ ir „Huawei HiLink“ – tiltais, jungiančiais visus įrenginius. Panaudojant „Huawei Share Multi-Screen Collaboration“ funkciją, užmezgamas ryšys su kitu prietaisu ir naudotojai gali valdyti abu įrenginius, pavyzdžiui, „MateBook X Pro“ nešiojamojo kompiuterio ekrane. Todėl viskas paprasta: epicentre atsiduria išmanusis telefonas, kuriuo valdomi visi kiti „palydovai“. Susijungdami, jie suformuoja vieną „super įrenginį“, sukurdami atskirą technologinį pasaulį – unikalią „Huawei“ ekosistemą.

Huawei nuotr./„Huawei MateBook X Pro“
Huawei nuotr./„Huawei MateBook X Pro“

„Šios strategijos įgyvendinimo pagrindiniu prioritetu išlieka naudotojas ir dar geresnė jo patirtis įrenginius pasitelkiant patogesniam gyvenimui. Todėl didžiausią vieningo dirbtinio intelekto valdomos ekosistemos dėmesį sutelkėme į pagrindinius kasdienybės aspektus: sumanius namus, mobilų biurą, kelionių malonumą, sportą bei sveikatą ir tvarią aplinką. Nepamiršome pasirūpinti saugumu, siekdami harmoningo su visais scenarijais suderinto techninių ir programinių sprendimų veikimo. Taip užtikrinome naujas darbo, pramogavimo, bendravimo, kūrybos bei duomenų keitimosi galimybes“, – sako „Huawei“ komunikacijos vadovė Baltijos šalyse J. Karpavičiūtė.

„Super įrenginys“ – vienu prisilietimu

„Huawei“ artėjančio dešimtmečio strategiją puikiai įkūnija Lietuvos rinkoje ką tik pasirodęs „MateBook X Pro“ nešiojamasis kompiuteris. Suporuojant jį su išmaniuoju telefonu, pastarąjį valdyti galima išskirtiniame įrenginio ekrane, kuris leidžia patirti dar platesnio, ryškesnio, raiškesnio ir natūralesnio vaizdo stebėjimo galimybes.

Huawei nuotr./„Huawei MateBook X Pro“
Huawei nuotr./„Huawei MateBook X Pro“

3K „FullView“ ekranas, kurio santykis su korpusu siekia 91 proc., sukurtas mėgautis įspūdžiais ir detalėmis, o 3:2 kraštinių santykis idealus skaityti bei rašyti. Be to, „Huawei“ pasirūpino, jog plati spalvų gama stebimam vaizdui ar žiūrimiems filmams suteiktų dar daugiau ryškumo ir tikroviškumo.

Tačiau, pasak J. Karpavičiūtės, svarbiausia, jog su išmaniuoju telefonu šį nešiojamąjį kompiuterį galima paversti vienu galingu „super įrenginiu“. „Huawei Share“ funkcija leidžia be interneto ryšio suporuoti prietaisus ir tam tereikia vos vieno prisilietimo. Sinchronizavimas atliekamas per „Bluetooth“, naudoti galima ir „Wi-Fi“. Gamintojas siūlo pasitelkti ir „Huawei Share OneHop“ funkciją, kuomet tereikia įjungti NFC ir „Huawei Share“ bei palaikyti savo telefoną ant nešiojamojo kompiuterio NFC etiketės, esančios klaviatūros apačioje, dešinėje.

„Pasinaudojus „Multi-Screen Collaboration“ funkcija, telefono ekranas matomas kompiuteryje, todėl failais dalintis tarp įrenginių yra itin paprasta. Tokia intuityvi sąsaja užtikrina, kad duomenis būtų ypač paprasta redaguoti, o rašyti ir siųsti žinutes galima iš mobiliojo, pasinaudojus ta pačia kompiuterio klaviatūra bei pele“, – apie „MateBook X Pro“ funkcionalumą kalba J. Karpavičiūtė.

Todėl pašnekovė tikina – toks paprastas kompiuterio ir telefono poravimas ne tik suteikia daugiau galios, bet ir atveria galimybes įrenginiais naudotis patogiau. „Huawei Share“, jungianti vieningo dirbtinio intelekto valdomų ekosistemų veiklą, užtikrina sklandų darbą, bendravimo ir pramogavimo malonumus, paprastą užduočių valdymą. Šis sprendimas, anot J. Karpavičiūtės, išlaisvina idėjas bei kūrybiškumą, atspindėdamas „Huawei“ artėjančio dešimtmečio strategijos esmę.

„Huawei MateBook X Pro“ jau galima įsigyti Lietuvoje. Gamintojo rekomenduojama kaina – 1999 Eur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų