Technologijų ekspertai: kuo ypatingi „Samsung Galaxy Watch 4“ serijos laikrodžiai?

Vos prieš mėnesį pristatyti, „Samsung Galaxy Watch 4“ serijos išmanieji laikrodžiai jau sulaukė didelio susidomėjimo. Technologijų ekspertai dalinasi, kuo jie ypatingi, kuo skiriasi tarpusavyje ir kokios jų savybės nustebino.
„Samsung Galaxy Watch 4“
„Samsung Galaxy Watch 4“ / Inovacijų biuro nuotr.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, išbandęs naujuosius laikrodžius „Samsung Galaxy Watch 4“ ir „Samsung Galaxy Watch 4 Classic“, pristato išsamią jų apžvalgą.

Atnaujintas dizainas

Šiais metais siūlomi du ketvirtos kartos „Samsung Galaxy Watch“ laikrodžių modeliai. Sportiškesnis ir šiek tiek mažesnis „Galaxy Watch 4“ bei solidesnis, išsaugojęs išskirtinį „Samsung“ laikrodžių valdymo žiedą, „Galaxy Watch 4 Classic“. Kiekvienas šių modelių turi po dvi versijas – mažesnę ir kiek didesniu ciferblatu. Taigi, rinktis galima net iš keturių skirtingų „Galaxy Watch 4“ laikrodžių – jie tiks ir prie sportinės, ir prie dalykinės, ir prie laisvalaikio aprangos.

Didžiausias skirtumas tarp laikrodžių modelių išlieka estetinis. „Galaxy Watch 4“ korpusas kiek plonesnis ir mažesnio diametro, o „Gorilla Glass DX+“ stiklo saugomą ekraną supa plona aliuminio rėmo juostelė. 44 mm laikrodžio versijos ekranas – 1,4 colių „Super AMOLED“, o mažesnis, 40 mm laikrodis, turi 1,2 colių diametro ekraną. Didesniojo baterija yra 361 mAh talpos, o mažesniojo – 247 mAh.

„Galaxy Watch 4 Classic“ yra elegantiškesnis, jis išsiskiria ekraną juosiančiu valdymo žiedu, o paties laikrodžio korpusas pagamintas iš nerūdijančio plieno arba titano. Nors šio modelio laikrodžiai kiek didesni – 42 ir 46 mm – jų ekranai bei baterijos tokie pat kaip ir „Galaxy Watch 4“.

Visais kitais atžvilgiais laikrodžiai analogiški – atsparūs drėgmei (turi IP68 sertifikatą), turi tokius pat du valdymo mygtukus briaunoje, jų nugarėlėse aptiksime tuos pačius jutiklius. Viduryje – pulso jutiklio švieselė ir šviesai jautrūs elementai, juos supa 2 bio varžos matavimo kontaktų puslankiai.

Atskiro pagyrimo vertos laikrodžių apyrankės – jos atnaujintos ir tvirtinamos jau šiek tiek kitaip nei ankstesniuose modeliuose. Dėvėti šiuos laikrodžius labai patogu – jie tvirtai laikosi neverždami riešo, o apyrankės medžiaga švelni ir maloni, nedirgina odos.

Laikrodžių valdymas

Kuriant „Galaxy Watch 4“ susivienijo „Google“ ir „Samsung“, bet ką tai reiškia vartotojams? Valdymas liko toks pats, kaip ankstesnių „Galaxy Watch“ serijos modelių. Braukdami į dešinę matome programėlių pranešimus, braukdami į kairę – valdiklius, o braukdami žemyn pasiekiame nustatymų valdymą.

„Classic“ modelio valdymo žiedu labai patogu peržiūrėti tiek pranešimus, tiek valdiklius. Tiesa, „Galaxy Watch 4“ taip pat turi tokį valdymo žiedą, tik jis virtualus. Tam reikia braukti pirštu prie ekrano krašto.

Didžiausias pokytis bus perbraukus ekranu į viršų. Čia atsiveria programėlių ekranas, kurio išdėstymas paimtas iš „Google Wear“ operacinės sistemos, o pačios programėlės diegiamos iš „Google Play“ internetinės parduotuvės, kurią rasite laikrodyje.

Inovacijų biuro nuotr. /„Samsung Galaxy Watch 4“ serija
Inovacijų biuro nuotr. /„Samsung Galaxy Watch 4“ serija

Apibendrinant, „Galaxy Watch 4“ surinko visas geriausias funkcijas ir savybes iš abiejų ekosistemų. Liko patogus „Samsung“ valdymas ir valdikliai, galimybė atsiliepti, skambinti ir rašyti žinutes, lengvai keičiami ciferblatai ir didžiulis jų pasirinkimas, visos geriausios „Samsung“ programėlės, puiki įranga bei galingas procesorius. Dėl to šis išmanusis laikrodis daug spartesnis ir taupesnis už bet kurį ligi tol buvusį „wear OS“ laikrodį, viskas veikia itin sklandžiai.

Žinoma, kuo daugiau galimybių, tuo daugiau apkrovos baterijai. Praeitos kartos „Samsung Galaxy Watch“ laikrodžius reikėjo krauti kartą per dvi paras, „Wear OS“ laikrodžiai išlaikydavo tik parą, o bandant naujuosius „Watch 4 Classic“ įkrovos vidutiniškai pakako beveik dviems paroms. Taigi, net aktyvavus visus jutiklius ir ryšį, pakaks energijos miego matavimui naktį ir visai aktyviai dienai lauke.

Sukurti aktyviam gyvenimui

Išmanieji laikrodžiai buvo ir išlieka naudingiausi aktyvaus gyvenimo būdo gerbėjams, norintiems sekti savo aktyvumo, treniruočių ir sporto rezultatus. Šioje srityje „Galaxy Watch 4“ taip pat pateikė ne vieną svarbią naujieną.

Žinoma, čia kaip ir anksčiau veikia visų sporto veiklų nuo ėjimo, važiavimo dviračiu, iki plaukimo ar treniruočių su svarmenimis, sekimas. Visi rezultatai išsaugomi „Samsung Health“ programėlėje. Į laikrodį galite įdiegti ir trečiųjų šalių programėles, tokias kaip „Strava“, „adidas Running“ ir kitas.

Be to, naujieji laikrodžiai palaiko eSIM technologiją, kuri leidžia net ir neturint šalia telefono skambinti, rašyti SMS ar naršyti internete. Tai suteikia visišką judėjimo laisvę ir leidžia išeiti pasivaikščioti ar pabėgioti ir tuo pačiu išlikti pasiekiamam, net ir palikus telefoną namie.

123RF.com nuotr./Išmanusis laikrodis
123RF.com nuotr./Išmanusis laikrodis

„Samsung Galaxy Watch 4“ serijos laikrodžiai išsiskiria atliekamų matavimų gausa. Pavyzdžiui, jie ne tik seka miego trukmę, bet ir tiksliai parodo, kiek buvo miegota giliai, kiek truko negilus miegas, kiek sapnavote ir net kiek laiko vartėtės. Taip pat galite nustatyti, kad miego metu būtų sekamas kraujo prisotinimas deguonimi ar net renkami duomenys apie knarkimą. Galite netgi įrašyti savo knarkimą ir vėliau pasiklausyti nakties koncertų. Tiesa, tam reikia, kad ir telefonas naktį būtų netoliese.

Be minėtų funkcijų, išmanusis laikrodis seka jūsų pulsą, matuoja streso lygį, be to, gali įrašyti širdies kardiogramą ir net pamatuoti kraujo spaudimą. Žinoma, tokios funkcijos neatstos apsilankymo pas gydytoją, tačiau bus naudingos bendram sveikatingumui stebėti.

O pati įdomiausia naujovė yra šiame laikrodyje įdiegtas kūno sudėties analizatorius. Nugarėlėje įrengę varžos matavimo elementus, gamintojai išmokė šį laikrodį to, kam ligi šiol reikėjo išmaniųjų svarstyklių. Įvedus savo svorį ir ūgį, laikrodis išmatuoja kūno bio varžą ir pagal tai apskaičiuoja, kokią kūno masės dalį sudaro skeleto raumenys, riebalai, vanduo bei parodo kūno masės indeksą (KMI). Tokia funkcija ypač naudinga siekiantiems gyventi sveikai ir norintiems sekti informaciją apie savo kūno sudėtį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų