Konferencijoje „Login“ šnekėjęs kontoros „AAA Baltic Service Company“ advokatas Andrius Iškauskas pastebėjo, kad legalizuoti savo veiklą svetainės, kurių turinį kelia vartotojai, gali sekdamos tokių grandų, kaip „Youtube“, pavyzdžiu. Sprendimo esmė – šalia turinio integruoti nuorodą, kurią paspaudę kiti vartotojai ar autorių teisių savininkai gali įspėti, jog turinys yra neteisėtas.
„Bet tai iš esmės sugriautų „Linkomanijos“ verslo modelį. Nes tokiu įrankiu teisių turėtojai labai aktyviai naudotųsi, spaustų ant visų tokių nuorodų, reikia ar nereikia, ir tada „Linkomanija“ turėtų reaguoti. Jei jie nereaguotų, tada jiems būtų dar blogiau negu dabar. Nes jie būtų gavę tą faktinę žinią apie pažeidimą ir jau tada teismui net nereiktų sakyti, kad jie yra kalti dėl to, jog sukūrė sistemą. Užtektų pasakyti, kad štai, yra aprašas, jūs jo nesilaikėte, faktinę žinią turėjote, nepašalinote – kalti“, – pastebėjo A.Iškauskas.
Tiesa, šalinti turinio išsyk nėra privaloma – tam suteikiamos dvi dienos, per kurias tarpininkas turėtų kreiptis į informaciją įkėlusį asmenį paaiškinimo ir tik tada imtis veiksmų. „Aš įtarčiau, kad teisių turėtojai tokiu atveju bandytų sakyti, jog „Linkomanija“ specialiai delsia tas dvi dienas tam, kad nesiimtų priemonių. Ypač kai yra akivaizdu, kad yra pažeidimas. Juk tiems veiksmams atlikti fiziškai dviejų dienų nereikia“, – pastebėjo A.Iškauskas.
Dar vienas niuansas – laikantis tokios sistemos, administratoriams tektų pašalinti visą anksčiau įkeltą turinį, taigi svetainėje faktiškai neliktų senų dokumentų, ji neturėtų archyvo.