Sprendimą priėmusi teisėja Ona Gasiulytė nurodė, kad taip pat buvo patenkintas „Microsoft“ prašymas uždrausti „n5“ ir kompanijos direktoriui Kęstui Ermanui teikti interneto tarpininko paslaugas tretiesiems asmenims, kurie jomis naudojasi pažeisdami „Microsoft“ teises. Be to, kompanijai „n5“ ir K.Ermanui uždrausta naudoti į „Microsoft“ panašius prekių ženklus.
K.Ermanas teismą tikino, kad 2009 metais, kuomet buvo užfiksuoti pažeidimai, tinklalapio valdymą „n5“ perleido Seišeliuose registruotai bendrovei „Vitality International Investment“. Todėl teismo jis prašė atsakovais byloje įvardinti šią bendrovę.
Tačiau „Microsoft“ pavyko teismui įrodyti, kad šis sandoris buvo fiktyvus, o „n5“ ir K.Ermanas liko faktiniais svetainės savininkais.
„Byloje yra įrodymai, kad jie toliau valdo šią svetainę, o perleidimo sutartis pripažinta atmestina. Šis sandoris pripažintas niekiniu, todėl „n5“ ir K.Ermanas laikytini tinkamais atsakovais“, – sakė O.Gasiulytė.
Ji pastebėjo, kad sutartis su „Vitality International Investment“ buvo sudaryta lietuvių kalba, nors šią kompaniją valdantis asmuo yra nelietuvis ir net nėra lankęsis Lietuvoje. Be to, remiantis domenų vardų registro duomenimis, įmonė „n5“ iki 2010 metų lapkričio valdė domeną Linkomanija.net.
Taigi „n5“ laikytina faktine svetainės valdytoja, o įsigaliojus teismo sprendimui ją privalės uždaryti.
K.Ermanas teigia kol kas teismo motyvų negavęs, todėl nežino, ar nutartį skųs aukštesnės instancijos teismui. Tai jis gali atlikti per 30 dienų.
„Microsoft“ į teismą dėl autorių teisių pažeidimo kreipėsi dar 2009 metais. Korporacija nurodė, kad svetainėje Linkomanija.net galima neteisėtai atsisiųsti jos sukurtų kompiuterinių programų.