Telefono baterija: priežiūra ir dažniausios klaidos

Telefono baterijos ištvermingumas priklauso ne tik nuo baterijos talpos, bet ir nuo telefono naudotojo veiksmų. Technologijų ekspertai pataria, kaip rūpintis telefono baterija ir ko nedaryti, kad ji tarnautų ilgiau.
Asociatyvinė nuotr.
Asociatyvinė nuotr. / „Pixabay“ nuotr.

Tomas Šakys, įrenginių serviso „Smart Master“ ekspertas, dalinasi naudingais patarimais, kurie padės saugoti telefono bateriją ir prailgins jos veikimo laiką.

Patikrinkite baterijos talpą

Telefono baterijos talpa matuojama mAh (milliampervalandės) vienetais. Kuo ji yra didesnė, tuo ilgiau galima naudotis telefonu nuo vieno iki kito įkrovimo. Rinkdamiesi naują telefoną, įvertinkite kokios talpos baterijos jums reikia.

Paprastiems skambučiams, žinučių rašymui ir kasdieniam naudojimui užteks apie 3000 mAh talpos baterijos. Daug keliaujantiems, žaidžiantiems žaidimus telefone, dažnai naršantiems internete ar žiūrintiems „YouTube“ vaizdo įrašus, verta rinktis didesnę, bent 5000 mAh talpos, bateriją.

Naujame telefone baterijos talpa siekia 100 proc., tačiau dėl intensyvaus naudojimo ilgainiui ji mažėja. Įprastai per metus nukrenta apie 10 proc. baterijos talpos. Po dvejų metų telefono naudojimo, jį turėtų siekti apie 80 proc. Jei talpa yra dar mažesnė, telefono baterija veiks trumpiau, tad rekomenduojama ją pakeisti nauja.

„iPhone“ naudotojai šį skaičių gali patikrinti savo telefono nustatymuose. Eikite į „Settings“ (liet. Nustatymai), pasirinkite „Battery“ (liet. Baterija) ir spauskite „Battery Health“ (liet. Baterijos „sveikata“). Čia rasite eilutę „Maximum Capacity“ (liet. Maksimali talpa). Šis rodiklis nurodo jūsų baterijos talpą. Tuo tarpu „Android“ telefonų baterijos talpą gali patikrinti tik išmaniųjų įrenginių serviso darbuotojai.

Dažniausios klaidos arba kas kenkia telefono baterijai

Telefono baterijos veikimui didelę įtaką turi temperatūros pokyčiai. Dėl staigaus šalčio, telefonas gali greitai išsikrauti arba net išsijungti, o karštis gali padaryti ilgalaikę žalą baterijai ar net ją išdeginti. Dėl šios priežasties, nepalikite telefono saulės atokaitoje ir nesineškite į tokias vietas, kaip pirtis.

Kitas svarbus aspektas baterijos ilgaamžiškumui – teisingas telefono įkrovimas. Tokie veiksniai kaip neoriginalaus įkroviklio naudojimas, nereguliarus telefono įkrovimas, palikimas telefoną įkrauti per naktį ar pažeisti įkrovimo lizdai gali pakenkti ir telefono baterijai.

Bateriją taip pat eikvoja telefono naudojimas ryškiausiu ekrano apšvietimu. Rekomenduojama rinktis automatinį ekrano apšvietimą arba nustatyti jį rankiniu būdu pagal patalpos, kurioje esate, apšvietimo lygį.

Taip pat patartina reguliariai išjungti visas fone veikiančias programėles ir sumažinti „Notifications“ (liet. Pranešimai) kiekį. Peržiūrėkite ar tikrai kiekvienam pranešimui reikalinga vibracija ir garsinis įspėjimas. Nors šios funkcijos atrodo visai nepastebimos, jos net ir būdamos „budėjimo“ režime sunaudoja daug telefono energijos, todėl jį tenka įkrauti dažniau.

Tinkama priežiūra ir baterijos tausojimas

Saugodami savo bateriją, venkite pernelyg dažno telefono įkrovimo. Kiekvienas telefonas turi maksimalų įkrovimo ciklų skaičių, tad kuo daugiau ciklų padaroma, tuo labiau dėvisi baterija. Tad, pavyzdžiui, jei jūsų baterijos lygis yra 70 proc., ir norėtumėte ją dar šiek tiek įkrauti prieš išeidami iš namų, verčiau to nedarykite. Vietoj to galite su savimi pasiimti išorinę bateriją arba įjungti energijos taupymo režimą. Šios papildomos priemonės praverčia, kai žinote, jog kurį laiką neturėsite galimybės įsikrauti telefono.

Išorinės baterijos dydį geriausia rinktis atsižvelgiant į įrenginio, kurį norite įkrauti, baterijos talpą. Pvz., išmanųjį telefoną, kurio talpa yra 3000 mAh, tokios pat talpos išorinė baterija įkraus vieną kartą. Jei to užtenka, galite džiaugtis lengvai į kišenę telpančia baterija. 6000 mAh baterija tokį telefoną įkraus du kartus ir vis dar bus pakankamai maža.

Tuo tarpu energijos taupymo režimą „iPhone“ naudotojai įjungs nustatymuose nuėję į baterijos skiltį ir pasirinkę „Low Power Mode“ (liet. Energijos taupymo režimas) funkciją. „Android“ telefonų savininkai tai galės padaryti savo telefono nustatymuose pasirinkę „Battery“ (liet. Baterija) ir įjungę „Power Saving Mode“ (liet. Energijos taupymo režimas). Tiesa, nepamirškite, kad aktyvavę šį režimą, galite negauti kai kurių pranešimų, nes telefonas automatiškai kuriam laikui išjungs programas, kurių nenaudojate.

Jei telefono baterijos talpa ypač maža, o telefoną tenka įkrauti kelis kartus per dieną, skubėti keisti telefono nereikia. Daug pigesnis ir paprastesnis sprendimas – pasikeisti telefono bateriją. Jų kainos su keitimu išmaniųjų įrenginių servise svyruoja nuo 40 iki 100 Eur priklausomai nuo telefono modelio. Taip atnaujinę savo telefoną, sėkmingai galėsite juo naudotis toliau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai