Tokių pigių bevielių žaidimų pelių nebūna: „Sandberg Wireless Sniper 2“ apžvalga

Žaidėjams skirta bevielė technika visada kainuoja daug, bet šiandien apžvelgiama pelė kainuoja vos 30 eurų, tikrai gali veikti bevieliu režimu, o gamintojas ją pozicionuoja į žaidėjus. Per gerai, kad būtų tiesa?
„Sandberg Wireless Sniper 2“ pelė yra pigesnė, nei galima tikėtis
„Sandberg Wireless Sniper 2“ pelė yra pigesnė, nei galima tikėtis / N.Davalgos nuotr.

Žaidimams skirti kompiuterių priedai dažniausiai yra žymiai brangesni už tuos, kurie buvo kurti biuro ar namų vartotojams. Tai lemia žaidėjų poreikis turėti kuo daugiau papildomų savybių, be to jie yra pasiruošę už tai atitinkamai sumokėti.

Kai kalba pasisuka apie bevielius kompiuterių priedus, žaidėjų piniginės ima dar labiau tuštėti. Gamintojams reikia pasirūpinti ne tik bevieliu veikimu, bet ir užtikrinti, kad duomenų perdavimo laikas būtų kuo mažesnis, o jis visad bus didesnis už esantį laidiniuose analoguose.

Jeigu prietaisas energiją gauna ne iš vienkartinių baterijų, o iš akumuliatoriaus, negalima užmiršti įmontuoti ir pakankamos galios energijos talpyklos. Visa tai lemia, jog bevielė žaidimų technika kainuoja daugiau, nei mes norėtumėme.

Remiantis visomis šiomis tendencijomis, galime teigti, kad sukurti nebrangią bevielę pelę, skirtą žaidėjams yra neįmanoma. Su šiuo mano teiginiu yra pasiryžusi ginčytis „Sandberg“, kuri savo sukurtą „Wireless Sniper 2“ pristato kaip pigią žaidimų pelę, galinčią veikti be jokių laidų. Beliko patikrinti, ar jiems tai sėkmingai pavyko.

Kuo ši pelė kitokia?

Galime neabejoti, kad „Sandberg“ pakuotę kūrė bandydama patraukti žaidėjų dėmesį. To stipriai sureikšminti nereiktų – pakuotė dažnai gali bandyti apgauti pirkėją, todėl pelei savo tinkamumą žaidimams reikės įrodyti pačiai.

N.Davalgos nuotr./Pakuotė skirta atkreipti žaidėjų dėmesiui
N.Davalgos nuotr./Pakuotė skirta atkreipti žaidėjų dėmesiui

Bevielės pelės energiją gali gauti iš dviejų tipų šaltinių. Pirmasis – AA tipo keičiamos baterijos, antrasis – pelių viduje esantis ličio jonų akumuliatorius. Darbui skirtoje įrangoje, vienkartinės AA tipo baterijos yra populiaresnis pasirinkimas, o kalbant apie žaidimų peles, dominuoja įkraunami akumuliatoriai. Taip yra dėl to, kad žaidėjų įranga eikvoja daugiau energijos, taip pat pelės su įkraunamais akumuliatoriais kainuoja daugiau, o žaidėjai yra mokūs klientai.

Pelė turi 400 mAh talpos įkraunamą bateriją. Tokios talpos akumuliatoriaus pakaks tik kelioms intensyvaus naudojimo dienoms. Šį laiką galima pratęsti pele nesinaudojant paslinkti išjungimo svirtelę, bet dauguma tokio įpročio neturi. Beje, pirmosios kartos „Wireless Sniper“ turėjo rimtesnį 1200 mAh akumuliatorių ir daug mažiau jį eikvojančių švieselių.

N.Davalgos nuotr./Komplektacijoje randame ir USB-C kabelį pelės įkrovimui
N.Davalgos nuotr./Komplektacijoje randame ir USB-C kabelį pelės įkrovimui

Gal būt mažesnis baterijos dydis leis sumažinti įrenginio svorį? Pelė sveria 140 gramų, vertinant šiuolaikiniais standartais, tai yra labai daug. „Wireless Sniper 2“ pasižymi ne tik solidžia mase, bet ir dideliais išorės gabaritais, todėl labiausiai tinkama mėgstantiems masyvesnes peles.

„Sandberg Wireless Sniper 2“ formos yra labai paprastos. Tai turėtų patikti klasikinių linijų mėgėjams. Gamintojas nusprendė atmesti idėją pelę pritaikyti ir kairiarankiams. Medžiagų kokybė nėra ideali, bet nepamirškime, kad tai belaidė pelė už 30 eurų, todėl turėtus kuklius lūkesčius „Sandberg Wireless Sniper 2“ viršija. Surinkimą atlikusiam padaliniui priekaištų taip pat neturime.

N.Davalgos nuotr./Dideli gabaritai ir paprastos formos.
N.Davalgos nuotr./Dideli gabaritai ir paprastos formos.

Pelė naudoja paprastą 2400 DPI raiškos jutiklį – čia jau tikrai nieko žaidėjiško nėra. Ji veikia kaip paprastas biurui skirtas graužikas. „Wireless Sniper 2“ jautrumą galime keisti ant pelės esančiu mygtuku.

Deja jis yra vienas, todėl žaidimo metu negalėsime greitai sumažinti jautrumo ir tokiu pačiu greitumu grįžti atgal. Ši funkcija būtų labai naudinga snaiperio šautuvu naudojantis šaudyklėse, dėl to išgirdęs „Wireless Sniper 2“ pavadinimą, buvau beveik tikras, kad tokia savybė pelėje tikrai bus.

Kiek mažiau nustebino faktas, kad pelė neturi programinės įrangos. Tai būtų labai naudingas įrankis žaidėjams, bet esu realistas ir suprantu, kad tai visiškai ne ta kainų kategorija.

N.Davalgos nuotr./Du papildomi mygtukai ir vienišas DPI reguliavimo klavišas
N.Davalgos nuotr./Du papildomi mygtukai ir vienišas DPI reguliavimo klavišas

Daugiau žaidėjiškų nuotaikų suteikia panaudoti „Huano“ mygtukai, viena geriausiai vertinamų populiariųjų „Omron“ alternatyvų. Suprantama, jog nebuvo pasirinkti patys brangiausi „Huano“ modeliai, bet esamieji yra pakankamai geri – gamintojas paskaičiavo, kad jie gali ištverti penkis milijonus paspaudimų.

Programinė įranga labai pavestų reguliuojant pelėje esančių dviejų papildomų mygtukų funkcijas. Dabar jie užprogramuoti atlikti funkcijas „pirmyn“ ir „atgal“, žaidimuose šiems mygtukams galime priskirti tam tikras funkcijas, tačiau sudėtingesnių operacijų, tokių kaip makrokomandos, jie negalės atlikti.

Kokia žaidimų pelė be daugiaspalvio apšvietimo? Taip, ji tikrai šviečia ryškiai, gali keisti spalvas, bet tai dar nėra RGB apšvietimas. Pelėje nuolat keičiasi septynios spalvos ir tai yra vienintelis dalykas, kurį ji sugeba. Mes negalime pasirinkti pastovios švietimo spalvos, daryti įtakos skleidžiamiems efektams ir ryškumui, ar tiesiog išjungti šviesas

N.Davalgos nuotr./Septynios nuolat besikeičiančios spalvos – tai yra viskas ką sugeba ši pelė.
N.Davalgos nuotr./Septynios nuolat besikeičiančios spalvos – tai yra viskas ką sugeba ši pelė.

Esami apšvietimo efektai nėra tokie įspūdingi, kokius esame įpratę matyti įprastose žaidimų pelėse. Užtat galime pasidžiaugti, kad jie iš viso yra – pelė už 30 eurų ir neprivalo ant stalo kurti šviesų šou.

Išvados

„Sandberg Wireless Sniper 2“ pelė šiuo metu Lietuvoje kainuoja apie 30 eurų. Tai viena paprasčiausių pelių rinkoje, orientuota į žaidėjus ir energiją beisisemianti iš akumuliatoriaus. Padaryti kompromisai nėra labai malonūs, tačiau jie buvo būtini, norint išlaikyti tokią žemą kainą.

Pirmiausia, pelėje panaudotas paprastas jutiklis yra ne iš žaidimų pelių pasaulio. Žaidimų pelės veikimo parametrams kontroliuoti paprastai naudojama programinė įranga, bet šiai pelei ji nėra sukurta. Galiausiai, apšvietimo sistema susideda iš LED lempučių, pastoviai keičiančias tas pačias septynias spalvas. Šie faktai sunkiai suderinami su terminu „ šiuolaikinė žaidimų pelė“. Taip pat norėtųsi matyti didesnės talpos bateriją.

Iš kitos pusės, ji turi ir šiokį tokį į žaidėjus orientuotą savybių rinkinuką. Nors apšvietimas nestebina savo efektais, jis yra, o tai iš karto suteikia žaidėjišką išvaizdą. Savo funkcionalumu nestebina, bet egzistencija džiugina ir papildomi mygtukai ir jautrumo reguliavimo funkcija. Akumuliatoriaus įkrovimas USB kabeliu yra nediskutuotinas žaidimų pelės atributas. Taip pat būtina paminėti, kad medžiagų ir surinkimo kokybė yra geresnė, nei buvo turėti išankstiniai lūkesčiai.

Mįslė įminta! Testuota pelė iš tiesų yra pigi, ji iš ties bevielė, bet „Sandberg“ nusprendė labai liberaliai interpretuoti sąvoka „žaidimų pelė“. Entuziastai gali piktintis, kad žaidimų pelės vardas buvo panaudotas be reikalo, bet kol už ją prašoma suma atitinka vienos šeimyninės picos kainą, produktas vertas taupančio pirkėjo dėmesio.

Ką siūlo rinka? Dažniausiai šioje kainų kategorijoje rasime laidines žaidimų peles. Jas atmetę pamatysime, kad dauguma bevielių pelių šioje kainų kategorijoje yra maitinamos AA tipo baterijomis. Atmetus ir jas, pamatysime, kad konkurentų yra pakankamai nedaug, o jie siūlo gan panašias technines savybes. „Sandberg Wireless Sniper 2“ niekada nebus produktu apie kurį naktimis sapnuoja žaidėjai, tačiau patraukli kaina lemia, jog dalis taupiųjų pirkėjų būtent šią pelę matys nubudę ryte.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis