Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Trakų rajone profesorius V.A.Bumelis atidarė Lietuvos biotechnologijų muziejų

Lietuvos biofarmacijos pramonės ir mokslo 40-mečio iškilmes pirmadienį vainikavo Lietuvos biotechnologijų muziejaus atidarymas Trakų rajone, Savaitiškių kaime. Muziejaus įkūrėjas, profesorius Vladas Algirdas Bumelis per 50 metų veiklos sukaupė unikalių prietaisų ir įrangos kolekciją, atspindinčią gyvybės mokslų raidą Lietuvoje, rašoma muziejaus pranešime spaudai.
Lietuvos biotechnologijų muziejaus atidarymas
Lietuvos biotechnologijų muziejaus atidarymas / Organizatorių nuotr.

„Per 40 metų Lietuvos biofarmacija nuėjo įspūdingą kelią, o svarbiausia – aktyviai įsiliejo į pasaulio mokslo bendruomenę ir tapo aktyvia inovatore. Sugebėjome sujungti fundamentinius mokslo tyrimus ir privatų verslą, kurti aukštą pridėtinę vertę ir suburti talentų bendruomenę. Biotechnologijų muziejus rodo, kaip toli gali nuvesti ambicingi tikslai.

Taip pat jis atskleidžia, koks milžiniškas yra biofarmacijos pramonės potencialas šių laikų pasaulyje, kur sąveikauja vis daugiau technologijų, o dirbtinis intelektas leidžia pasiekti rezultatų, kurie dar prieš metus atrodė neįmanomi. Tegul muziejus kartu būna įkvėpimas judėti tolyn, kurti pažangą bei vertę“, – atidarydamas Lietuvos biotechnologijų muziejų kalbėjo akademikas prof. habil. dr. Vladas Algirdas Bumelis.

Genų inžinerinės farmacijos pradininku Lietuvoje laikomas prof. V.A.Bumelis prieš muziejaus atidarymą sukvietė Lietuvos mokslo bendruomenę į akademinius skaitymus tema „Lietuvos biofarmacinės pramonės ir mokslo 40-metis“. Renginys vyko Lietuvos mokslų akademijos didžiojoje konferencijų salėje, Vilniuje. Ten pat buvo pristatyta ir jau ketvirtoji profesoriaus knyga „Mano DNR“.

Prof. V.A.Bumelio knygoje perteikta autoriaus aistra mokslui bei naujovėms įsitikino ir pirmieji Lietuvos biotechnologijų muziejaus lankytojai, iš arti matydami įrangą, kurią pasitelkęs mokslininkas kūrė genų inžinerijos metodais grįstas vaistų gamybos technologijas, padėjusias lietuviškos biofarmacijos pramonės pamatus.

Muziejaus salėse eksponuojama per ilgus metus prof. V.A.Bumelio surinkta įranga. Kolekciją sudaro unikalūs prietaisai, kurie atvėrė naujas galimybes kurti rekombinantinio žmogaus augimo hormono, insulino ir kitų rekombinantinių baltymų gamybos technologijas. Šie įrenginiai buvo naudojami svarbiausiose biofarmacinėse laboratorijose, formuojant šiuolaikinės Lietuvos biotechnologijos pamatus.

Nors kai kuriems eksponuojamiems įrenginiams jau daugiau kaip pusšimtis metų, tačiau jie puikiai veikia. Todėl žvilgsnis į fermentatorius, chromatografus ar spektrofotometrus yra tarsi kelionė laiku atgal į praeitį.

Biotechnologijų muziejuje eksponuojami prietaisai atspindi technologinę biotechnologijų pažangą per kelis dešimtmečius. Eksponatai aiškiai atskleidžia technologijų raidą nuo senesnių, analoginių prietaisų iki naujesnių, skaitmeninių ar automatizuotų sistemų. Privačiame muziejuje, įkurtame Bumelių šeimos sodyboje, eksponuojama įranga, pagaminta JAV, Švedijoje, Japonijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje ir kitose šalyse, kurią Lietuvos biofarmacijos mokslo ir pramonės įmonės naudojo kurdamos aukščiausios kokybės biofarmacinius produktus. Su šiuolaikine, naujausios kartos biofarmacine įranga galima susipažinti prof. V.A.Bumelio vadovaujamose Northway Biotech ir Celltechna įmonėse Lietuvoje ir JAV.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais