Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Transilvanijoje rasta žinduolio su raudonomis iltimis kaukolė

Naujiena lyg tyčia vakarietiškajam Helovinui.
Archeologija
Kasinėjimai. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Rumunijos Transilvanijos apylinkėse paleontologai kasinėdami rado prieš 70 mln. metų gyvenusio žinduolio Barbatodon transylvanicus kaukolę, kuri ypatinga tuo, jog puikuojasi įspūdingomis kraujo spalvos iltimis, informuoja newscientist.comn. Tai archajinis sutapimas ar vienas iš mitinio grafo Drakulos protėvių?

Kaukolė su raudonomis iltimis rasta maždaug už 200 km nuo pilies, kurioje rezidavo kraugerys grafas Vladas II Drakula. Žinduolis – maždaug žiurkės dydžio ir priskiriamas mažai žinomai mikrotuberkulitų (angl. – „multituberculates“) grupei, kuri Žemėje išliko ilgiau už dinozaurus, o išmirė maždaug prieš 35 mln. metų.

Raudoniltę kaukolę rado Belgijos Karališkojo gamtos mokslų instituto paleontologas Thierry Smithas su kolega Vladu Codrea. Tyrėjų teigimu, apie 3 proc. iltis dengiančio raudonojo emalio sudaro geležis – spėjama, jog dėl to dantys buvo atsparesni dilimui.

T.Smithas radinį praėjusį mėnesį pristatė Stuburinių paleontologijos draugijos Raleige (Šiaurės Karolina, JAV) konferencijoje.

Ką ėsdavo šis nedidukas keistas žinduolis? Naujausios fosilijos dantys labiausiai panašūs į nūdienos kirstukų dantis. Tai leidžia manyti, jog nemenką dalį gyvūno raciono sudarydavo vabzdžiai. Tad ir šis gyvis, greičiausiai, buvo ne kraujasiurbys, o paprasčiausiai vabzdžiais mintantis sutvėrimas. 

Gyvūno ilties nuotrauką galite pažiūrėti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai