EMTT dotacijos skiriamos visų tautybių aukščiausio lygio mokslo darbuotojams, įsikūrusiems arba norintiems įsikurti Europoje. Atrinkti kandidatai yra 32 skirtingų tautybių. Tarp jų daugiausia britų, vokiečių, prancūzų, olandų ir italų. Savo mokslinių tyrimų projektus jie vykdys daugiau nei 160 institucijų, esančių 24 Europos šalyse.
Daugiausia dotacijas gavusių kandidatų yra iš didžiausių ES šalių – Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Vokietijos. Atsižvelgiant į gyventojų skaičių, santykinai daugiausia dotacijų skirta Nyderlanduose, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Kipre dirbantiems mokslo darbuotojams, o iš ES mokslinių tyrimų programoje dalyvaujančių šalių – Šveicarijoje ir Izraelyje.
45 proc. atrinktų paraiškų yra fizikos mokslų ir inžinerijos srities, 37 proc. – gyvosios gamtos srities ir 18 proc. – socialinių ir humanitarinių mokslų srities.
Dotacijų gavėjai atrinkti remiantis tų pačių sričių specialistų vertinimais, kuriuos pateikė 25 vertinimo komisijos, sudarytos iš garsių viso pasaulio mokslininkų, praneša Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje.
Atrinkti įvairiausių temų projektai. Vienas mokslininkas Prancūzijoje su savo komanda kurs naujus tam tikrų fizikos reiškinių, pavyzdžiui, superlaidumo (dėl jo, pavyzdžiui, gekonai gali laipioti lygiomis sienomis), aiškinimo modelius. Latvijoje dirbanti komanda, pasitelkusi kompiuteriją, fiziką ir matematiką, vertins kvantinių prietaisų privalumus ir galimybių ribas. Dar viena dotacija skirta Italijos mokslininkui, kuris esamus modelius papildęs emociniais ir psichologiniais veiksniais tirs, kaip formuojasi ir kinta ekonomikos dalyvių aplinkos ir vienas kito suvokimas.