Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Tvarios inovacijos karantino metu gimsta virtualioje aplinkoje

Pirmoji tęstinė inovacijų kūrimo programa moterims „Women for Global Challenges” keliasi į virtualią erdvę. 20 komandų, daugiau nei 100 dalyvių, vadovaujamos kelių dešimčių profesionalų-mentorių šį ketvirtadienį testuos, tobulins ir pagal inovacijų kūrimo metodiką vystys savo produktus, siekdami sukurti sprendimus atliepiančius darnaus vystymosi tikslus. Geriausiai pasirengusios žengs į baigiamąjį programos etapą.
Tvarios inovacijos karantino metu gimsta virtualioje aplinkoje
Tvarios inovacijos karantino metu gimsta virtualioje aplinkoje / Organizatorių nuotr.
Temos: 1 Inovacijos

„Visos idėjos skirtingos, bet turi stiprų tvarumo užtaisą – nuo plastiko atsisakymo iki edukacinių veiklų, nuo dalijimosi projektų iki išmanaus maitinimosi. Komandos taip pat ieško įrankių ir galimybių efektyvesnei atskirtį patiriančių socialinių grupių – kurčiųjų, žmonių su negalia, turinčių disleksijos sutrikimą – integracijai“, – pasakoja projekto iniciatorė „Future Leadership” vadovė Justina Klyvienė.

„Kai pradėjome šią programą, negalėjome prognozuoti, kad pasaulis susidurs su tokiais iššūkiais kaip šiandien. Atsidūrę sudėtingose situacijose, dar geriau suprantame, kaip svarbu yra skaitmenizuoti sprendimai, inovacijos, naujų technologijų naudojimas ir, žinoma, kūrybiškumas. Šiandien kaip niekad yra reikalingi sprendimai, kurie būtų tvarūs ir tuo pačiu atsparūs įvairiems aplinkos iššūkiams“, – sako pagrindinio partnerio „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.

Virtualiame renginyje savo patirtimi dalinsis revoliuciją vertimų rinkoje sukėlusio startuolio „Interactio“ įkūrėja Simona Andrijauskaitė. Jos klientai yra visuose kontinentuose, lietuvių įkurtas startuolis sprendžia milijonų eurų vertės problemas ir aptarnauja tokius renginius, kaip„Web Summit“, turinčius 70 tūkstančių lankytojų.

Organizatorių nuotr./Tvarios inovacijos karantino metu gimsta virtualioje aplinkoje
Organizatorių nuotr./Tvarios inovacijos karantino metu gimsta virtualioje aplinkoje

„ki koronos viruso pandemijos pakeisdavome sinchroninio vertimo įrangą konferencijose Dabar, kai visas pasaulis persikėlė online, per mėnesį mes pertvarkėme savo verslą ir tapome nuotolinio vertimo platforma online renginiams“, – pasakoja Simona. Ji pasidalins patirtimi, kaip ir kodėl keitė verslo modelį, kokios patirtys pasiteisino.

Per pastaruosius penkerius metus Lietuvoje vidutiniškai tik 7 proc. inovacijų ir išradimų užregistravo moterys. Tik 29 proc. visų išradimų priklauso komandoms, kuriose buvo bent viena moteris. Moterys yra įkūrusios kas ketvirtą mūsų šalyje gimusį startuolį. Tęstinė programa „Women for Global Challenges“ siekia paskatinti moterų verslumą ir pagerinti lyčių balansą inovatorių bendruomenėje.

Programą „Women for Global Challenges“ inicijuoja moterų lyderystės projektas Go Forward!, inovacijų laboratorija „Future Leadership” ir pagrindinis partneris „Swedbank“. Projekto partneriai – asociacija „Lyderė“ ir Finansinių technologijų ir inovacijų centras ROCKIT.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų