„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Twitter“ atsisakė su valstybe susijusių žiniasklaidos paskyrų žymėjimo

Socialinis tinklas „Twitter“ panaikino žiniasklaidos priemonių paskyrų žymas „susijusi su valstybe“ ir „finansuojama vyriausybės“, penktadienį pranešė naujienų agentūra AFP, peržiūrėjusi daugelį svarbių platformos paskyrų.
„Twitter“ logotipas
„Twitter“ logotipas / „Scanpix“/AP nuotr.

AFP duomenimis, pagrindinių žiniasklaidos priemonių Vakaruose, Rusijoje, Kinijoje ir kitur paskyros, anksčiau turėjusios vieną iš šių žymų, jų dabar nebeturi.

Tarp jų yra JAV nacionalinio visuomeninio radijo (NPR), Kinijos oficialiosios naujienų agentūros „Xinhua“, Rusijos transliuotojo RT ir Kanados televizijos CBS paskyros.

„Twitter“, kurį praėjusių metų spalį įsigijo milijardierius Elonas Muskas, jau seniai žymėjo valstybinės žiniasklaidos ar vyriausybės pareigūnų, daugiausiai iš autoritarinių šalių, pavyzdžiui, Kinijos ir Rusijos, paskyras.

„Twitter“ nurodė, kad vykdant šią politiką daugiausiai dėmesio bus skirta subjektams, atstovaujantiems valstybei užsienyje.

Tačiau pastaruoju metu ši politika buvo taikoma ir naujienų organizacijoms, kurios gauna viešąjį finansavimą, bet kurių nekontroliuoja jokia vyriausybė.

Dėl to NPR nustojo naudotis tviteriu, jo pavyzdžiu pasekė ir CBS.

Naujosios Zelandijos radijas taip pat pagrasino pasitraukti iš „Twitter“ dėl etiketės „finansuojama vyriausybės“, o anksčiau šią savaitę Švedijos visuomeninis radijas „Sveriges Radio“ (SR) paskelbė nutraukiantis savo veiklą socialiniame tinkle „Twitter“.

Tačiau penktadienį visos šios žymos dingo.

Pokytis įvyko iškart po to, kai „Twitter“ ketvirtadienį ėmė masiškai šalinti mėlynas varneles – simbolį, anksčiau žymėdavusį paskyros patikimumą.

E.Muskas, matydamas, kad už 44 mlrd. JAV dolerių (40,17 mlrd. eurų) įsigytos platformos finansinė padėtis gerokai pablogėjo, pakoregavo sistemą, kad kiekvienas, kas moka 8 JAV dolerius (7,3 euro) per mėnesį, galės gauti paskyros patikimumą žymintį ženkliuką.

Nuo tada, kai E.Muskas nusipirko „Twitter“, bendrovė sušvelnino tinklo turinio moderavimą ir leido grįžti daugeliui vartotojų, kurių paskyros buvo užblokuotos dėl neapykantą kurstančių ar dezinformaciją skleidžiančių įrašų.

E.Muskas taip pat sumažino „Twitter“ darbuotojų skaičių nuo 7 500 iki mažiau nei 2 000.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs