Nors beždžionėms išsivystė pirminis atsparumas koronavirusinei infekcijai COVID-19, kol kas neaišku, kiek laiko toks imunitetas išsilaikytų žmonėms. Turės praeiti mėnesiai ar net metai, kad būtų įmanoma išsiaiškinti, ar milijonai žmonių, užsikrėtusių koronavirusu nuo pandemijos pradžios, yra apsaugoti nuo pakartotinio užsikrėtimo.
Pekino jungtinės medicinos kolegijos tyrėjai atliko eksperimentą su makakomis, dažnai pasitelkiamomis tokio pobūdžio bandymams dėl jų imuninio atsako panašumo į žmogaus organizmo imuninę reakciją. Mokslininkai norėjo nustatyti, ar persirgus COVID-19 susidaro trumpalaikis imunitetas.
Šešios makakos buvo užkrėstos viruso SARS-CoV-2 doze per trachėją. Beždžionėms išsivystė lengvi arba vidutinio sunkumo ligos simptomai; joms pasveikti prireikė apie dviejų savaičių.
Praėjus 28 dienoms po pirminės infekcijos keturios iš šešių beždžionių gavo naują viruso dozę, bet šįkart joms nepasireiškė jokių simptomų, išskyrus trumpalaikį kūno temperatūros padidėjimą, rašo studijos autoriai.
Dažnai imdami mėginius tyrėjai nustatė, kad didžiausia viruso koncentracija beždžionių organizme buvo praėjus trims dienoms po užkrėtimo.
Po pirminio užkrėtimo beždžionėms pasireiškė stipresnis imuninis atsakas – organizme gaminosi vadinamieji neutralizuojamieji antikūnai. Tikėtina, kad šie antikūnai dar kurį laiką apsaugo beždžiones nuo pakartotinės infekcijos, rašo tyrėjai
Vis dėlto kol kas nežinoma, kiek išsilaiko šis imunitetas – tam nustatyti reikalingi tolesnis tyrimai, nurodė straipsnio autoriai.