Įvertinę genetinę informaciją ir vaikų IQ testo rezultatus, Queenslando universiteto mokslininkai siekė išskirti pagrindinius intelektą lemiančius veiksnius.
Mokslininkai atliko tyrimą iš viso su 18 tūkstančių vaikų, kurių amžius svyravo nuo 6 iki 18 metų. Vaikai pasirinkti iš keturių skirtingų šalių – JAV, Australijos, Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų, rašo Dailymail.co.uk.
Mokslininkai išsikėlė uždavinį surasti koreliaciją tarp vaikų DNR ir IQ skirtumų.
Tyrimo rezultatai parodė, kad nuo 20 iki 40 procentų vaiko intelekto nulemia genetiniai veiksniai. Išvados taip pat suponuoja, kad genas „FNBP1L“, dar ir anksčiau sietas su galimybe nuspėti suaugusiųjų intelekto koeficientą, iš tikrųjų turi itin didelę reikšmę vaikų gebėjimams.
Mokslininkai linkę manyti, kad intelektą lemiančių veiksnių paieškos ateityje duos svarbių rezultatų. IQ testai, pasak tyrimui vadovavusio dr. Bebeno Benyamino, apskritai, gali būti puikus suaugusiųjų gyvenimo trukmės ir mokymosi gebėjimų indikatorius.
Mokslininkų tyrimas ateityje taip pat turėtų prisidėti prie siekių paaiškinti, kokie veiksniai iš tikrųjų nulemia žmonių intelekto sutrikimus.