Neseniai internete pasirodė intriguojantis vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip 28-osios atskirosios mechanizuotosios brigados „Kurt & Company“ padalinio kovotojai mūšio lauke naudoja neįprastą ir įdomų ginklą – robotizuotą šunį. „ArmyTV“ kalbėjosi su padalinio vadu šaukiamu Kurtu, kuris pateikė keletą detalių apie šią veiklos sritį.
„Pagrindinė idėja – išsaugoti karių gyvybes. Svarstėme daugybę variantų ir kol kas apsistojome ties robotizuotu šunimi, nes mano, kaip padalinio vado, prioritetas yra užtikrinti, kad mano personalas išliktų saugus“, – apie naująjį ginklą pasakojo Kurtas.
Pagrindiniai reikalavimai tokiai sistemai yra šie: „šuo“ turi būti pajėgus išlaikyti kuo sunkesnį svorį, užtikrinti aiškų kamerų vaizdą ir leisti operatoriui likti saugioje vietoje – pavyzdžiui, rūsyje arba tokioje vietoje, kur priešas negali nusitaikyti į kareivį, kol sistema veikia.
Vis dėlto negali būti iš karto dislokuotas kovoje – iš viso ši idėja buvo kuriama ir tobulinama apie metus. Šiuo metu jis yra parengtas 70 proc: „Šiuo metu tikslinamos ir tobulinamos kai kurios detalės, o robotas bus naudojamas kaip daugiafunkcinis ginklas įvairioms užduotims atlikti.“
Pažymima, kad toks šuo robotas gali būti naudojamas įvairioms misijoms: stebėjimui, pėstininkų paramai, sužeistųjų evakuacijai, amunicijos pristatymui ir kaip kamikadzė.
„Tai labai veiksmingas stebėtojas ir inžinierius. Jis veikia kaip tikras šuo, tačiau kaip elektroninis prietaisas – visas jo galimybes galima panaudoti kariniams tikslams. Kol kas neatskleisiu kitų detalių, nes norime pasiekti rezultatų ir nustebinti priešą“, – sakė Kurtas.
„Planuojama dislokuoti tokių šunų armiją, kad būtų padengtos spragos, kurių šiuo metu negalime pašalinti tam tikrose srityse, – pažymėjo dalinio vadas. – Šiuo metu padalinys laukia visos šių robotų-šunų partijos.“