Netikėta, pasak portalo, tai, kad „M712 Copperhead“ buvo sukurtas ir masiškai gaminamas JAV praėjusio amžiaus aštuntajame dešimtmetyje, iš esmės tai yra pirmosios kartos valdomų sviedinių atstovas, todėl tokių šaudmenų pasirodymas mūšio lauke šiuolaikinėmis sąlygomis atrodė, švelniai tariant, mažai tikėtinas.
Pažymima, kad „M712 Copperhead“ valdomas sviedinys buvo panaudotas metaliniam ryšių bokštui į rytus nuo Sudžos sunaikinti.
„M712 Copperhead“ ypatybės tos, kad taikinys pažymimas lazerine rodykle, šaudymo nuostolis yra nuo 3 iki 16 km, o sviedinio svoris – 62,4 kg.
Serijinė „M712 Copperhead“ gamyba pradėta 1978 m., šiuo metu ji nutraukta. Pirmą kartą tokio tipo šaudmenis JAV kariuomenė panaudojo per operaciją „Audra dykumoje“, iš viso buvo iššauta 90 tokių šaudmenų.
Viešai prieinamuose šaltiniuose galima rasti duomenų, kad 1995 m. JAV ginkluotosios pajėgos sandėliuose iš viso turėjo iki 20 tūkst. valdomų sviedinių „M712 Copperhead“.
Taip pat galima rasti informacijos, kad 2017 m. Libano ginkluotosios pajėgosiš JAV gavo „kelis šimtus“ sviedinių „M712 Copperhead“, skirtų kovai su ISIS daliniais.
Šioje situacijoje „Defense Express“ pabrėžia, kad nežinoma, iš kur ir kokį kiekį sviedinių „M712 Copperhead“ galėjo gauti Ukrainos gynybos pajėgos.
Tačiau pati galimybė naudoti valdomus šaudmenis, siekiant pataikyti į rusų taikinius, turi perspektyvų, ypač turint minty, kad rusai aktyviai naudoja elektrininės kovos sistemas, kurios trukdo su GPS valdomiems šaudmenims pasiekti taikinius.