Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

Universalus nuotolinio valdymo pultelis viskam?

Mūsų dienomis nuotolinio valdymo pultelį galima rasti daugelio namuose. Tiesą sakant, dabar jų dažniausiai turime net keletą. Nepakildami nuo fotelio ar būdami kitame kambario gale, galime valdyti ne tik televizorių, bet ir muzikinį centrą, namų kino sistemą ir kitus įrenginius. Tik ar žinome, kiek vidutiniškai pultelių yra kiekvieno namuose, kodėl „Samsung SUHD TV“ valdomas išmaniuoju pulteliu ir kaip šis įrenginys atrodė prieš šimtą metų?
Universalus „Samsung“ pultelis „One Remote Control“
Universalus „Samsung“ pultelis „One Remote Control“ / Partnerio nuotr.

Namuose vidutiniškai keturi pulteliai

Įvairūs tyrimai rodo, kad iki šiol viename namų ūkyje vidutiniškai buvo galima rasti keturis nuotolinio valdymo pultelius skirtingiems prietaisams. Ši situacija susidarė dėl to, kad namuose naudojamų elektroninių įrenginių skaičius pastarąjį dešimtmetį smarkiai augo.

VIDEO: Universalus nuotolinio valdymo pultelis viskam?

Vietoje kelių įprastų – vienas išmanusis

Pagerinti žmonių gyvenimą suskubo technologijų kompanija „Samsung“. Tam, kad žmonės nesusipainiotų tarp daugybės skirtingų nuotolinio valdymo pultelių, naujausiems savo televizoriams „Samsung SUHD TV“ ji sukūrė išmanųjį pultelį „One Remote Control“, kuriuo valdyti galima ne tik patį televizorių, tačiau ir kitus prie jo prijungtus įrenginius – DVD grotuvus, garso, namų kino įrangą, kuriuos išmanusis televizorius automatiškai atpažįsta. Be to, daugelį televizoriaus funkcijų su šiuo pulteliu galima pasiekti paspaudus vos tris mygtukus. Iš viso pultelis jų turi taip pat nedaug – vos dešimt.

Pultelį savinasi vyrai

Universalus „Samsung“ pultelis „One Remote Control“ – patogus sprendimas. Juk kuo daugiau nuotolinio valdymo pultelių – tuo didesnė tikimybė juos pamesti. Beje, pametę žmonės šiuos įrenginius atranda pačiose neįprasčiausiose vietose, tokiose kaip šaldytuvas, virtuvės spintelė, palovis ar net skalbimo mašina. Tyrimai taip pat rodo, kad pultelių dažniau neranda vyrai. Kita vertus, juos savintis taip pat labiau linkę stipriosios lyties atstovai. Net trečdalis jų prisipažįsta besijaučiantys laimingesni, kai šis įrenginys yra jų rankoje.

Partnerio nuotr./Universalus „Samsung“ pultelis „One Remote Control“
Partnerio nuotr./Universalus „Samsung“ pultelis „One Remote Control“

Pirmieji pulteliai gąsdino augintinius

Tuo tarpu pirmasis belaidis pultelis, kuris buvo pristatytas 1955 metais, veikė šviesos siųstuvo principu. Šis principas toli gražu nebuvo be trūkumų: pultelis suveikdavo tik tuomet, kai juo į televizorių buvo taikomasi itin tiksliai. Dar po metų buvo pristatytas ultragarso principu veikiantis pultelis, skleidžiantis skirtingų dažnių ultragarsą. Didžiausias tokio pultelio trūkumas buvo tas, kad ultragarsas dažniausiai gąsdindavo namuose esančius augintinius ir neretai buvo girdimas žmonių.

Sugalvotas daugiau nei prieš šimtmetį

Įdomu ir tai, kad nuotolinio valdymo pultelį serbų išradėjas Nikola Tesla buvo sugalvojęs daugiau nei prieš šimtą metų. Jo prototipą garsusis mokslininkas pateikė savo patento paraiškoje. Realiai pirmasis televizoriaus pultelis buvo pagamintas 1950 metais. Šis prietaisas turėjo tik keturis mygtukus, be to, prie televizoriaus buvo prijungtas laidu.

Daugiau informacijos apie televizorius ir jų modelius rasite www.samsung.com/lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos