Tokį sprendimą „Nokia“ pranešė vasario 11 dieną ir atsisakė iki tol plėtotos nuosavos „Symbian“ operacinės sistemos.
Iki tol naudota „Symbian“ nebepajėgė konkuruoti su kitais produktais rinkoje, todėl kompanijai teko imtis drastiškų veiksmų. „Nokia“ nutarė naudoti „Microsoft“ sprendimą, taip pat mokėti pinigus už kiekvieną „Windows Phone“ sistemos kopiją naujame išmaniajame. Pinigų šioms licencijoms „Nokia“ žada gauti iš ankstesnio „Symbian“ plėtojimo ir tyrimų fondo, sakė vienas asmuo susipažinęs sutartimi, tačiau atsisakęs prisistatyti. Pasak jo, sutartis, kuri truks iki penkerių metų, dar nėra galutinai pasirašyta.
Tačiau jeigu kompanijoms pasiseks priimti lygiavertį sprendimą, ši partnerystė turėtų padėti abiem pusėms. „Nokia“ tikisi sustiprinti savo pozicijas prieš „Apple“ ir „Google“, o „Microsoft“ – padidinti „Windows Phone 7“ telefonų skaičių rinkoje.
„Nokia“ tikisi sustiprinti savo pozicijas prieš „Apple“ ir „Google“, o „Microsoft“ – padidinti „Windows Phone 7“ telefonų skaičių rinkoje.Tiesa, rinkos analitikai abejoja sandėrio lygiavertiškumu. Po oficialaus pranešimo apie būsimą sutartį vasario mėnesį, „Nokia“ kompanijos akcijų vertė smuko 26 proc. Specialistai mano, kad „Microsoft“ iš šio sprendimo bei 1 mlrd. JAV dolerių užmokesčio vis vien išloš daugiau.
„Tai leis „Microsoft“ užimti daugiau rinkos, o „Nokia“ teks sumažinti kainas“, – aiškino Colinas Gillis, „BGC Partners“ analitikas, rekomendavęs įsigyti „Microsoft“ akcijų.
Iki šiol „Windows Phone 7“ pardavimai augo lėtai. Nuo prekybos pradžios pernai spalį iki 2011 metų buvo parduota viso labo 2 mln. sistemą naudojusių prietaisų, o juos platino jau trys didieji gamintojai HTC, „Samsung“ bei LG.
Žinoma, šis lėtas augimas nepalyginamas su „Nokia“ kompanijos kritimu į bedugnę stačia galva. Pernai „Nokia“ užėmė 29 proc. pasaulinės išmaniųjų rinkos. Šis rodiklis smuko nuo 36 proc. užpernai. Lietuvoje tuo metu, „StatCounter“ duomenimis, „Nokia“ telefonų su „Symbian“ populiarumas smuko 5 proc.