Medicinoje esama įvairių būdų, kurių dėka įmanoma atlikti manipuliacijas ląstelėse esančiais mikroskopiniais objektais, tačiau iki šiol niekam nebuvo pavykę to padaryti tiesiogiai stebimame ir gyvame organizme. Yin-Mei Li ir jos komanda įgyvendino tai pasitelkus infraraudonųjų elektromagnetinių bangų spindulį.
Naudodamiesi specialiai sukurtu lazeriu, skleidžiančiu šį spindulį, mokslininkai atliko kraujagyslės, esančios laboratorinės pelės ausyje, atkimšimo operaciją. Jos metu kapiliare susidaręs ir jį užkimšęs kraujo krešulys buvo pašalintas vieną po kito patraukiant susigrūdusius kraujo kūnelius.
Žemiau pateiktame vaizdo įraše demonstruojama ne tik ši išvalymo, bet ir priešinga, trombozę simuliuojanti kraujagyslės užkimšimo procedūra, kuomet sustabdžius vieną iš kraujo kūnelių, buvo sustabdytas ir kitų judėjimo srautas.
Kadangi infraraudoniesiems spinduliams skverbiantis pro organinę medžiagą dalis jų yra atspindimi ar sugeriami, šia technologija mikroskopinius objektus galima judinti tik per 40 mikrometrų storio audinį, o tai labai apriboja tokio pobūdžio operacijų pritaikymą medicinoje. Vis dėlto mokslininkai tikisi, kad patobulėjus optikos mokslui ir procedūrai pritaikius galingesnius lazerius, spindulys galėtų prasiskverbti ir pro kur kas storesnius audinius.