H.Chavezui, kuris garsėja gebėjimu nesustodamas kalbėti kelias valandas, dabar teks prisitaikyti prie „Twitter“ pranešimams taikomo 140 spaudos ženklų apribojimo.
„Draugai, svetainė @chavezcandanga jau rezervuota; greitai ten atsiras mūsų komandantės žinučių“, – savo „Twitter“ svetainėje paskelbė Venesuelos ryšių sektoriaus priežiūros agentūros vadovas ir artimas prezidento patarėjas Diosdado Cabello.
Kai kuriose šalyse žodis „candanga“ reiškia „velnias“, tačiau Venesuelos žargonu taip gali būti apibūdinamas stiprios valios, maištingas žmogus, nenuorama.
Antradienį „Twitter“ svetainė @chavezcandanga jau turėjo apie 12 500 gerbėjų, nors H.Chavezas dar nebuvo paskelbęs nė vieno pranešimo. Tačiau per ministrų kabineto posėdį jis pažadėjo savo šalininkams šį tą parašyti ateinančią naktį.
„Patariu patikrinti tą tinklalapį po vidurnakčio – aš ten nutrūksiu nuo grandinės, – sakė prezidentas juokdamasis. – Būtinai užmeskite akį.“
Karo apkasai
H.Chaveso oponentai, nusivylę tradicine Venesuelos žiniasklaida, ypač televizija ir radiju, kuri dažnai transliuoja ilgas šalies vadovo kalbas, atsigręžė į socialinius tinklus, kurie jiems suteikia galimybę pasisakyti prieš populistą prezidentą.
Svetainė „Twitter“ |
Tuose tinklalapiuose platinami kritikos straipsniai arba anekdotai apie H.Chavezą, o kai kada internete skelbiami raginimai organizuoti demonstracijas ir kitokius protestus.
Šiemet H.Chavezas kelis kartus ragino savo šalininkus duoti atkirtį internete besireiškiantiems Vyriausybės kritikams.
„Internetas yra karo apkasai, nes jie atneša sąmokslų srovę“, – H.Chavezas sakė kovą.
Kritikai teigia, kad prezidentas ketina įvesti interneto cenzūrą ir kad planai nukreipti visą interneto srautą per valstybinę telekomunikacijų kompaniją byloja apie mėginimus nutildyti nepatenkintuosius.
Tuo tarpu H.Chavezas tvirtina visiškai neketinantis imtis cenzūros, nors anksčiau yra sakęs, kad internetas „negali būti laisvas“.