Įrangos už 450 tūkst. litų įsigyta finansuojant Lietuvos mokslo tarybai, dar už 50 tūkst. litų mobilių tinklų įrangos suteikė telekomunikacijų bendrovė „Tele2”.
„Labai džiaugiamės, kad stiprėja verslo sektoriaus ir universiteto bendradarbiavimas. Per pastaruosius mėnesius VGTU atidaro jau trečiąją laboratoriją, kuriomis verslininkai prisideda prie jaunųjų specialistų rengimo“, – kalbėjo VGTU rektorius prof. Alfonsas Daniūnas.
Praktinių įgūdžių gerinimas itin svarbus ir svarstant studentų įsidarbinimo galimybes.
„Mobiliojo ryšio tinklai nuolat modernėja, plečiame ir paslaugų spektrą, todėl svarbu, kad mokydamiesi studentai galėtų praktiškai susipažinti su technologijomis. Būsimųjų specialistų kompetencijos kėlimas prisidės prie kokybiškų paslaugų teikimo ateityje“, – sakė „Tele2“ generalinis direktorius Petras Masiulis.
Naująją VGTU Elektronikos fakulteto laboratoriją sudaro dvi dalys: mobiliojo ir išmaniojo bevielio ryšio tyrimams skirtos erdvės. „Tele2“ universitetui dovanota įranga leis studentams atlikti mobiliojo ryšio matavimus ir susipažinti su praktiniais įrangos veikimo principais.
Tuo tarpu už Lietuvos mokslo tarybos paramą įsigyti matavimo prietaisai ir eksperimentiniai radijo siųstuvai/imtuvai leis studentams išbandyti jėgas kuriant ateities išmaniojo bevielio ryšio sprendimus daiktų interneto, telematikos (Machine-to-Machine), „protingų namų“, „protingų miestų“ ir panašiems sprendimams.