Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vienas nustatymas gali padėti telefonui neperkaisti saulėje

Tam, kad telefonas perkaistų, tiesioginiai saulės spinduliai nebūtini – užtenka, kad įrenginys kurį laiką būtų paliktas karštoje aplinkoje. Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas sako, kad įrenginiui pavojingas gali būti net automobilio salonas.
Telefonas smėlyje
Telefonas smėlyje / 123RF.com nuotr.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pranešime žiniasklaidai pataria, kaip apsaugoti savo telefoną karštojo sezono metu.

Venkite šilumos ir saulės spindulių

Jei jūsų telefonas turėtų galimybę, jis tikrai mieliau rinktųsi pavėsį nei deginimąsi po kaitria saule. Tačiau vengti reikėtų ne tik tiesioginių saulės spindulių, bet ir karštos aplinkos, pavyzdžiui, įkaitusio automobilio salono ar metalinių paviršių, kurie gali tapti itin karšti.

Kai telefonas perkaista, procesoriaus darbinė temperatūra pakyla virš rekomenduojamos ribos. Tai gali lemti sulėtėjusį įrenginio veikimą, ilgesnę delsą vykdant užduotis, ar net nenumatytus išsijungimus.

Aukšta temperatūra neigiamai paveikia ir telefono bateriją

Ji deformuojasi, praranda dalį savo talpos. Įrenginiui perkaitus gali sutrikti ir ekrano, kameros veikimas. Blogiausiu atveju, išmaniajam įrenginiui patyrus „saulės smūgį“ jis gali tiesiog nebeveikti.

Nekraukite įrenginio saulėje

Venkite įkrauti išmanųjį telefoną tiesioginiuose saulės spinduliuose arba itin karštoje patalpoje dėl proceso metu išsiskiriančios šilumos. Geriausia prietaisą įkrauti vėsioje vietoje ir tuo metu intensyviai jo nenaudoti.

Mažinkite ekrano ryškumą

Nustatykite mažiausią galimą ekrano ryškumą, kad sumažintumėte baterijos apkrovą. Labiausiai telefono baterijos energiją eikvoja ekranas, todėl norint išvengti perkaitimo, būtina sumažinti ekrano ryškumą. Atminkite: atvėsusi baterija lygu atvėsęs išmanusis įrenginys.

Išjunkite daug energijos naudojančias programėles

Tiek „iPhone“, tiek „Android“ telefonų nustatymuose galite matyti, kurios programėlės naudoja daugiausiai energijos.

Jei naudojatės „iOS“, atidarykite Settings (Nustatymai) ir pasirinkite Battery (Baterija), o tuomet meniu atverkite Battery Usage (Baterijos naudojimas). „Android“ telefonų turėtojai šį funkcionalumą gali rasti Settings (Nustatymai) skiltyje. Priklausomai nuo „Android“ versijos, jūs matysite Battery Usage (Baterijos naudojimas) arba Battery Usage Manager (Baterijos naudojimo tvarkytuvė) parinktį.

Abiejų operacinių sistemų naudotojai atlikę šiuos veiksmus pamatys sąrašą su programomis, kurios buvo įjungtos ir kiek energijos jos išnaudojo. Išjunkite visas nebūtinas programėles, žaidimus, žemėlapius, „Bluetooth“ ryšį, „Wi-Fi“. Naudokite energijos taupymo ar net skrydžio režimus.

Išimkite telefoną iš apsauginio dėklo

Vienas greičiausių būdų atvėsinti įkaitusį telefoną – išimti jį iš dėklo, taip suteikiant jam erdvės „kvėpuoti“. Patartina telefono nelaikyti kišenėje, neuždengti jo antklodėmis ar rankšluosčiais.

Venkite staigių temperatūros pokyčių

Jei karštą dieną praleidote lauke, grįžę namo prieš įkraudami arba intensyviai naudodami telefoną, leiskite jam palaipsniui aklimatizuotis iki kambario temperatūros.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų