Vilniaus universitete atidaryta pirmoji regione „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademija ir Mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija

Antradienį Vilniaus universitete (VU) veikiantis Telekomunikacijų mokslo centras pasipildė dviem naujomis erdvėmis: universiteto Fizikos fakultete atidaryta vienintelė regione „Huawei“ kompiuterinių tinklų akademija, taip pat duris čia atvėrė jau penktoji Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Akademijoje vyks mokymai ne tik studentams, bet ir verslo įmonių darbuotojams, o naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai. Pirmieji jų jau pradėti kurti nė nesulaukus oficialaus laboratorijos atidarymo.
kademijoje vyks mokymai ne tik studentams, bet ir verslo įmonių darbuotojams, o naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai.
Akademijoje vyks mokymai ne tik studentams, bet ir verslo įmonių darbuotojams, o naujoji Mobiliųjų aplikacijų laboratorija nuo ankstesnių skiriasi tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai. / Vilniaus universiteto nuotr.

Pirmojoje Lietuvoje mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorijoje daug dėmesio bus skiriama visame pasaulyje sparčiai populiarėjantiems sprendimams, kurie su minimaliu arba visai be žmogaus įsikišimo leidžia valdyti įvairius prietaisus ar paslaugas. Pavyzdžiui, per atstumą savo namuose įjungti arba išjungti įvairią buitinę techniką, reguliuoti temperatūrą ar drėgmės lygį, namų apsaugos sistemas ir panašiai. Telekomunikacijų bendrovės „TeliaSonera“ duomenimis, šiemet prognozuojamas dviženklis tokio tipo paslaugų poreikio augimas, o 2020 metais šiomis technologijomis Šiaurės ir Baltijos šalyse bus pagrįsta net 100 milijono įrenginių veikla.

Išmaniojo namo sprendimą jau yra pradėjęs kurti ir naujoje laboratorijoje modernizuoti bei ištobulinti planuoja VU telekomunikacijų, fizikos ir elektronikos I magistrantūros kurso studentas, UAB „SMARTNFC“ vadovas Gediminas Žukauskas.

Antradienį VU atidaryta mobiliųjų aplikacijų verslui laboratorija – jau antroji šiame universitete ir penktoji apskritai. Pirmoji universiteto Matematikos ir informacijos fakultete atidaryta prieš pusantrų metų.

Pirmosiose keturiose laboratorijose sėkmingai kuriamos vartotojams skirtos programėlės. Naujoji laboratorija unikali tuo, kad joje gims išskirtinai verslui skirti sprendimai. Remiantis analitikų prognozėmis, jau artimiausioje ateityje žmonės turės vis daugiau prietaisų su SIM kortelėmis, visi tie prietaisai „bendraus“ tarpusavyje. Taigi penktoji, verslo sprendimams skirta laboratorija yra natūrali visų Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų ekosistemos tąsa, pranešime spaudai sako telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ prezidentas Antanas Zabulis.

Visose penkiose laboratorijose, veikiančiose keturiose Lietuvos aukštosiose mokyklose, iš viso sukurta daugiau kaip šimtas darbo vietų, aprūpintų reikiama įranga. Mobiliųjų aplikacijų laboratorijų tinklą kuriančios bei plečiančios bendrovės „AppCamp“ vadovo Tomo Martūno teigimu, tokia darbo vietų ir įrangos gausa universitetų studentams be jokios abejonės padės įgyti praktinės patirties, kurią taip vertina jų būsimi darbdaviai.

Kitos trys Mobiliųjų aplikacijų laboratorijos veikia Kauno technologijos universitete, Klaipėdos valstybinėje kolegijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universitete.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų