Į naująjį centrą, gerokai išplečiantį tradicinės bibliotekos sampratą, kviečiami ne tik VIKO dėstytojai, studentai, tyrėjai, bet ir visi mokslui, švietimui neabejingi Vilniaus gyventojai. Naujasis SMIC siūlo net per 45 tūkst. knygų ir prieigą prie daugiau nei 620 tūkst. elektroninių išteklių.
Anot J.Nugaro, šiuolaikiniam studentui labai svarbi aplinka, kurioje jis mokosi ne tik per paskaitas, atlikdamas laboratorinius darbus, bet ir po jų: „Atnaujintos patalpos suprojektuotos taip, kad taptų traukos centru, skatintų susikaupti ir bendradarbiauti bei į Studentų gatvę pritrauktų jau studijuojančių ir naujų studentų.“
VIKO šį studijų ir mokslo išteklių centrą įkūrė siekdama efektyviau valdyti akademinius išteklius ir gerinti studijų kokybę: užtikrinti lengvesnę ir patogesnę prieigą prie modernių mokymosi priemonių ir tyrimų duomenų.
Studijų ir mokslo išteklių centre įrengta 60 darbo vietų akademinės bendruomenės nariams ir kitiems centro lankytojams, 6 individualaus tylaus mokymosi kambariai, iš kurių vienas skirtas dirbti tėvams su vaiku, 2 grupinio darbo ar pasitarimų erdvės, transformuojama 25-30 vietų mokymų ir renginių erdvė, personalo darbo kabinetai ir virtuvė. Bendros paskirties SMIC erdvėse bus eksponuojamos parodos, veiks periodikos skaitykla ir sukurtos vietos studentų laisvalaikiui.
„Šiuo metu šiame centre yra trijų fakultetų (Agrotechnologijų, Ekonomikos, Pedagogikos) studijų ir mokslo išteklių skaityklos. Čia taip pat įrengta laisvalaikio skaitykla-erdvė, skirta poilsiui ir nedidelių grupių susitikimams, diskusijoms. Be to, kiekvienas centro lankytojas galės naudotis visais skaityklos ištekliais ir erdvėmis, dalyvauti mokamuose ir nemokamuose mokymuose ar renginiuose. O surasti visą reikiamą informaciją ir konsultuoti įvairiais informacijos paieškos klausimais padės SMIC darbuotojai“, – sako VIKO Studijų ir mokslo išteklių tarnybos vadovė Kristina Blaževičienė.
Orą valo žaliosios augalų sienelės
SMIC pasirengimo ir įrengimo darbai kartu su projektavimu buvo pradėti dar 2023 m. pradžioje ir užtruko 1,5 metų. Senosios, daugiau nei 1000 kv. m. ploto patalpos buvo pertvarkytos, siekiant sukurti akademinės bendruomenės poreikius atitinkančias erdves, kadangi senosios erdvės nebeatitiko šiuolaikinių standartų ir buvo nebenaudojamos, todėl buvo nuspręsta jas prikelti naujam gyvenimui.
„Naujosiose patalpose įdiegta apšvietimo valdymo sistema, leidžianti reguliuoti ir valdyti jos intensyvumą, spalvą, o taip pat ir mažinti elektros suvartojimo kiekius. Įrengta ir rekuperacinė vėdinimo sistema, užtikrinanti vėdinimo kokybę ir žmogaus organizmui palankų mikroklimatą“, – sako K.Blaževičienė.
Anot specialistės, ypač didelis dėmesys skirtas ir interjero kūrimui. Pasirinktos spalvos ir kiti dizaino elementai ne tik puošia SMIC erdves, bet ir padeda susikaupti darbui.
„Kuriant SMIC interjerą, pasirinktos prislopintos žemiškos spalvos su ryškesniais baldų spalviniais akcentais, o natūralaus ąžuolo atspalvio lentynos leido sukurti jaukią atmosferą, kuri padeda visiškai pasinerti į nagrinėjamą šaltinį ar skaitomą knygą. Visgi pagrindiniu, ryškiausiu interjero akcentu tapo žalios augalų sienelės, kurios ne tik pagyvina estetinį patalpų vaizdą, įneša gamtos dvelksmą ir jaukumą, bet ir švarina orą. SMIC – vienintelė akademinė biblioteka Lietuvoje, turinti tokias augalų sieneles“, – teigia K.Blaževičienė.