Tiesa, šis kosminis kūnas buvo iš dalies nedidelis – vos 3,6 m dydžio, panašiai, kaip nedidukas automobilis. Jis Žemės atžvilgiu judėjo 18,5 km/s greičiu. Mount Lemon dangaus tyrimų programos Arizonos valstijoje mokslininkai šį atėjūną, pavadintą 2017 GM, pirmąkart pastebėjo tik balandžio 3 dieną. „Virtual Telescope Project“ ir Tengaros observatorijos mokslininkai sugebėjo šį asteroidą nufotografuoti.
Sprendžiant pagal asteroido orbitą, jis paskutinį kartą prie Žemės turėjo praskrieti 1961 metais. Tiesa, tuomet mažiausias nuotolis iki jo buvo gerokai didesnis – maždaug 93 kartus didesnis už vidutinį atstumą tarp Žemės ir Mėnulio. Po šio priartėjimo jis smarkiai nutolo, tačiau 2013 metais praskriejo pro Marsą, 2014 – ir pro Venerą, o tuomet pajudėjo Žemės kryptimi. Ir nors, NASA duomenimis, tai jau penkioliktas žinomas kosminis objektas, vien per kelias balandžio dienas praskriejęs pro Žemę, jis išskirtinis tuo, kad atstumas nuo jo iki Žemės buvo tikrai niekingai mažas.
Kovo 10 dieną 1600 km mažesniu atstumu buvo priartėjęs 3 m dydžio asteroidas. Taigi, jis, kaip ir 2017 GM, kurį laiką buvo arčiau mūsų nei palydovai, iškelti į aukštesniąją Žemės orbitą.