Perdegimas darbe – tai ne tik asmeninė krizė, bet ir rimtas iššūkis organizacijoms, kurio pasekmės gali apimti ne tik darbuotojų emocinį išsekimą, bet ir ilgalaikius psichologinius sutrikimus. Tai gali lemti darbo efektyvumo mažėjimą, sumažėjusią motyvaciją ar netgi darbuotojų nutekėjimą iš organizacijų.
Lietuva, pagal tyrimo duomenis, užima trečiąją vietą pasaulyje pagal perdegimo riziką, ir atsidūrė šalia tokių šalių kaip Japonija ir Nyderlandai. Viena iš tyrimo autorių J.Lazauskaitė-Zabielskė atkreipė dėmesį, kad tai yra rimtas signalas, tačiau pastebėjo, kad šio fakto nereiktų pervertinti, – nors Japonija pirmauja pagal perdegimo atvejų skaičių, pasivyti šią šalį būtų sunku ne tik Lietuvai, bet ir kitoms pasaulio šalims.
„Japonija pirmauja pasaulyje pagal perdegimo atvejų skaičius, ir pasivyti šiuos rodiklius, laimei, būtų sudėtinga ne tik Lietuvai, bet ir daugeliui kitų šalių. Tai išskirtinė perdegimo rizikos šalis. Lietuva šiuo atžvilgiu truputį viršija kitas šalis, tačiau tai nėra didelis skirtumas. Kitas svarbus aspektas, kad, lyginant šalis, svarbiau ne tik žiūrėti į skaičius, bet ir išsiaiškinti, kodėl perdegimas kyla, kokie veiksniai lemia šią problemą Lietuvoje, lyginant skirtingas darbuotojų grupes“, – sakė J.Lazauskaitė-Zabielskė.