Vykstantiems prie vandens telkinių: 7 išmanūs patarimai

Vasaros karščiai ir artėjantis savaitgalis daugelį vilioja traukti link ežerų, upių ar pajūrio. Ketinantiems vykti prie vandens telkinių, „Tele2“ technologijų ekspertai pataria su savimi pasiimti ir išmanųjį – jis gali praversti ne tik ruošiantis išvykai, bet ir pačiame paplūdimyje.
Telefonas smėlyje
Telefonas smėlyje / 123RF.com nuotr.

Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, pristato 7 patarimus, padėsiančius išmaniai suplanuoti kelionę ir saugiai bei turiningai praleisti laiką prie vandens.

Pergudraukite orą

Prieš planuodami savo poilsį paplūdimyje, įsitikinkite, kad jo nesutrikdys nepalankus oras. Vartotojų pamėgtoje programėlėje „The Weather Channel“ (Atsisiųsti „Android“ ir „iOS“) galėsite įsivertinti orus 15-ai dienų į priekį, stebėti oro informaciją – temperatūrą, lietaus tikimybę, vėjo greitį, slėgį ir kt. valandų tikslumu bei matyti, kaip vizualiame žemėlapyje juda oro srautai.

Ypač pravers funkcija „Feels Like“ (liet. Jutiminė temperatūra), kuri leis pasirinkti tinkamus drabužius prieš išeinant iš namų, taip pat oro drėgmės, taršos, vabzdžių ir kiti indeksai.

Ar paplūdimyje rasiu vietos savo rankšluosčiui?

Svajojate apie ramų ir tylų poilsį pakrantėje, tačiau atvykus į paplūdimį nerandate ne tik, kur pastatyti automobilį, bet ir vietos savo rankšluosčiui? Tokių situacijų išvengsite, jei iš anksto pasitikrinsite ežerų, upių ir jūros pakrančių užimtumą realiuoju laiku. Tam skirtą pirmąjį Lietuvoje išmanų paplūdimių žemėlapį sukūrė mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“.

tele2/Išmanusis Tele2 paplūdimių žemėlapis
tele2/Išmanusis Tele2 paplūdimių žemėlapis

Šiame nemokamame žemėlapyje beveik 200 šalies pakrančių galima išsirūšiuoti pagal jų tipą ir užimtumo indeksą. Paplūdimiai reitinguojami nuo 1 iki 10, atitinkamai nuo mažiausio užimtumo iki didžiausio. Čia taip pat galite pasitikrinti, kaip skirtingas pakrantes įvertino jų lankytojai. Paplūdimį pasirinkti galite ir pagal jų vietą, sistema juos išrūšiuos pagal Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Telšių, Utenos ir Vilniaus apskritis. Be to, jei pasirinktas paplūdimys bus itin užimtas, išmanus žemėlapis pasiūlys maršrutą link artimiausio laisvesnio. Išmanų Lietuvos paplūdimių žemėlapį rasite čia.

Pasitikrinkite UV indeksą

Jei jau išsirinkote paplūdimį, beliko pasitikrinti, kuriomis valandomis jame prigulti bus saugu. Tai sužinosite į savo išmanųjį atsisiuntę programėlę „UVLens“ (Atsisiųsti „Android“ ir „iOS“). Šioje nemokamoje aplikacijoje galėsite matyti, kuriomis valandomis jūsų pasirinktoje pakrantėje kenksmingi ultravioletiniai spinduliai pasieks didžiausią intensyvumą ir šį laiką būtų geriau leisti pavėsyje.

Programėlė išsiskiria savo paprastumu ir tuo, kad neprašo sekti vartotojų buvimo vietos. Apie spinduliuotę skirtingose teritorijose sužinosite, kai ranka suvesite norimos patikrinti vietovės pavadinimą ar koordinates. Be to, šioje aplikacijoje gausu patarimų, kiek laiko saulėje lepintis ir kaip saugoti skirtingų atspalvių veido bei kūno odą.

„Scanpix“ nuotr./Mergina
„Scanpix“ nuotr./Mergina

Išmanios saulės vonios

Jei savaitgalį ar per atostogas bet kokiu atveju ketinate lepintis saulės voniomis, bet nenorite skaudžiai nudegti, verta išbandyti programėlę „QSun“ (Atsisiųsti „Android“ ir „iOS“). Ji padės įvertinti odos būklę, patars, kaip tiksliai apsaugoti ją deginantis, ir nuolat primins tai daryti.

Jums tereikės pasidaryti asmenukę, o aplikacija, pasitelkdama dirbtinį intelektą, įvertins jūsų odos tipą ir išvaizdą. Pagal tai, o taip pat pagal ultravioletinių spindulių indeksą realiuoju laiku, ji patars kokio stiprumo ir kiek daug saulės nuo kremo jums reikėtų. Be to, galėsite patikrinti ir pasirinkto kremotinkamumą būtent jūsų odai – tam tereikės programėle nuskenuoti jo brūkšninį kodą. Beje, čia galėsite sekti vitamino D atsargas ir savo apgamų žemėlapį.

Prisiminkite išgerti pakankamai vandens

Kaitriomis vasaros dienomis, o ypač – laiką leidžiant saulėje, būtina išgerti pakankami vandens, kad apsisaugotumėte nuo dehidratacijos ir su tuo susijusių sveikatos sutrikimų. Specialistai suaugusiam žmogui rekomenduoja išgerti bent 2-3 l vandens, priklausomai nuo svorio bei lyties, o sportuojant – dar daugiau.

Programėlė „Water Reminder“ (Atsisiųsti „Android“ ir „iOS“) reikiamą vandens kiekį apskaičiuos pagal jūsų svorį bei lytį ir pasirūpins, kad prisimintumėte reguliariai atsigerti. Čia taip pat galėsite nusistatyti matavimo puodelio vienetą, priminimų pradžios ir pabaigos laiką, kad jūsų priminimai netrukdytų naktį bei pasižymėti, kada ir kiek vandens išgėrėte. Be to, programėlėje galėsite matyti išgerto vandens istoriją, stebėti savo pažangą ir išsikelti naujus tikslus.

Knygos ausinėse

Jei atsidūrėte paplūdimyje ir nepasiėmėte knygos, bet įdomių skaitinių vis tiek norisi – išbandykite vartotojų visame pasaulyje pamėgtą programėlę „Audible“ (Atsisiųsti „Android“ ir „iOS“).

tele2/Audible
tele2/Audible

Aplikacija naudotis paprasta – tereikia susikurti savo paskyrą ir didžiulėje naujausių knygų bei senųjų literatūrinių kūrinių bibliotekoje išsirinkti norimą skaitinį. Įsigytas knygas anglų kalba galima parsisiųsti į savo telefoną ar kitą įrenginį ir jų klausytis be interneto ryšio.

Viso pasaulio autorių straipsniai

Jei viso grožinės literatūros kūrinio pradėti klausytis saulėkaitoje per tingu, bet vis tiek norite sužinoti ką nors nauja, išmėginkite aplikaciją „Medium“ (Atsisiųsti „Android“ ir „iOS“). Ši atvira platforma jungia įvairiomis temomis rašančius autorius iš viso pasaulio ir per 170 mln. skaitytojų.

Tele2/Medium
Tele2/Medium

Jums tereikės pažymėti savo domėjimosi sritis, kurių pasirinkimas itin platus: nuo verslo, politikos, ekonomikos, technologijų iki gyvenimo būdo, meno ar stiliaus. Vos tik tai padarysite, aplikacija pati pasiūlys tinkamiausius autorius bei straipsnius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai