Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

„Windows 10“ perduoda duomenis „Microsoft“ net ir uždraudus tai daryti

Viena iš nemaloniausių „Windows 10“ naujovių yra saugumo nustatymai pagal nutylėjimą, kurie leidžia rinkti duomenis apie kompiuterio savininką ir perduoti juos gamintojui. Maža to, dabar paaiškėjo kita naujosios operacinės sistemos (OS) paslaptis – net išjungus visą įmanomą duomenų rinkimą, naujasis „Microsoft“ produktas ir toliau renka duomenis ir siunčia juos programinės įrangos milžinei.
VIDEO kadras: „Microsoft“ pristatė patobulintą naujosios operacinės sistemos versiją „Windows 8.1“
VIDEO kadras: „Microsoft“ pristatė patobulintą naujosios operacinės sistemos versiją „Windows 8.1“

„ArsTechnica“ specialistai eksperimento metu nustatė, kad net išjungus visus privatumo nustatymus „Windows 10“ renka duomenis ir siunčia juos į „Microsoft“ serverį. Perduodama ir visiškai nekenksminga informacija, pavyzdžiui, jungiantis prie tinklo siunčiamas paketas prieigos prie interneto patikrinimui. Čia, pasak ekspertų, nėra jokių naudotojo identifikatorių. Kitas nerinktinės informacijos pavyzdys: „MSN“ atnaujina „plytelės“ informaciją, net jei „Pradžioje“ nėra atitinkamo meniu.

Perduodama ir visiškai nekenksminga informacija, pavyzdžiui, jungiantis prie tinklo siunčiamas paketas prieigos prie interneto patikrinimui.

Daugiausia klausimų kelia „Windows 10“ darbas su atjungtomis suasmenintomis paslaugomis – operacinė sistema periodiškai siunčia duomenis į „Microsoft“ serverį ssw.live.com. Ekspertai mano, kad jis yra naudojamas „OneDrive“ ir kitų „Microsoft“ paslaugų darbui. „Windows 10“ siunčia duomenis ir prisijungia prie serverio su lokaliu „Microsoft“ vartotojo profiliu, net kai „OneDrive“ yra atjungtas. Kokie asmeniniai duomenys  šiuo būdu yra perduodami nustatyti nepavyko dėl jų užšifravimo, bet pats siuntimo faktas atrodo keistai – jei paslauga yra išjungta, kam jai kažką perduoti serveriui?

Specialistai taip pat nustatė, kad tam tikra informacija yra perduodama per neužšifruotą kanalą, todėl šį srautą potencialiai gali perimti programišiai.

Į žurnalistų užklausą „Microsoft“ atsakė, kad perduodami duomenys neturi asmeninės informacijos ir yra būtini visų siūlomų funkcijų palaikymui aktualioje būklėje ir jų tinkamo veikimo užtikrinimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų