Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žemė švyturio režimu: kerintys kadrai iš geostacionarios orbitos

Virš Papua Naujosios Gvinėjos pakabintas japonų dirbtinis palydovas „Himawari-8“ be perstojo 24 valandas fiksavo Žemės vaizdą. Šie kadrai vėliau buvo suspausti į vaizdo medžiagą, kurioje Žemės rutulys virtęs savotišku hipnotizuojančiu švyturiu.
Žemė iš kosmoso
Žemė iš kosmoso / Himawari-8 nuotr.
Temos: 2 Žemė Kosmosas

Japonų dirbtinis palydovas „Himawari-8“ darbuojasi geostacionarioje orbitoje – t.y. jis iškeltas į tokį aukštį, kuriame jo sukimasis aplink Žemę sutampa su Žemės sukimusi aplink savo ašį. Todėl susidaro įspūdis, kad palydovas pakibęs virš to paties Žemės rutulio taško (nors iš tiesų jis aplink Žemę skrieja keliasdešimties tūkstančių km/val. greičiu).

Iš tokios perspektyvos „Himawari-8“ be perstojo 24 valandas fiksavo Žemės vaizdą. Šie kadrai vėliau buvo suspausti į įspūdingą 12 s trukmės vaizdo medžiagą, kurioje Žemės rutulys virtęs savotišku hipnotizuojančiu švyturiu.

Sunku atsigrožėti ir debesų ornamentais Žemės atmosferoje. Bene įspūdingiausiai atrodo virš Ramiojo vandenyno slenkanti milžiniško uragano akis. Dėmesį patraukia ir debesų sraujymė ties planetos pusiauju. O štai Žaliuoju kontinentu kažkodėl praminta Australija iš kosmoso atrodo raudona ir Marso dykumos.

Ne mažiau įdomu šiuos Žemės sukimosi kadrus stebėti ir kur kas didesnės rezoliucijos versijoje, kur visos Žemės grožybės, kurias pavyko užfiksuoti „Himawari-8“, matomos iš arti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?