Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žiemą mobiliųjų telefonų silpnosios vietos – kaip ant delno

Žiema – pavojingas metas mobiliesiems telefonams. Dažniausios bėdos – sudužęs ekranas arba dėl drėgmės sutrikusi telefono veikla.
Mobilusis telefonas
Mobilusis telefonas / Vida Press nuotr.

Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ telefonų priežiūros centro duomenys rodo, kad dažniausiai telefonai dūžta paslydus ant ledo – beveik 6 iš 10. Mažiausiai 3 iš 10 telefonų gedimo atvejų nutinka dėl neigiamo drėgmės poveikio.

Telefonus neigiamai veikia ir žema temperatūra, ypač jai neatsparūs yra išmanieji telefonai.

„Žiemą saugoti reikia ne tik savo sveikatą, bet ir telefono. Dėl šalčio, drėgmės ar kritimo ant ledo atsiradusių telefonų gedimų taisymui nėra taikomas garantinis gamintojo remontas, tad visas išlaidas tenka dengti patiems. Prevencija yra daug pigesnė – nusipirkti tinkamą dėkliuką, laikyti telefoną sausoje vietoje, apdrausti perkamą įrenginį“, – pasakojo Evaldas Viselga, „Tele2“ Telefonų priežiūros centro vadovas.

Populiarėjant išmaniesiems telefonams ir žmonėms renkantis vis geresnius įrenginius, Lietuvoje tapo įprasta pirkti telefonų draudimą. Jis nuo nuostolių apsaugo ir telefonui sudužus, paskendus ir kitais atvejais.  

Pasak E. Viselgos, telefoną sugadinti galima ir palikus jį šalti mašinoje, išorinėse drabužių kišenėse arba rankinėje ilgiau būnant gryname ore. Kartais ir -15 °C šalčio pakanka telefono gedimui.

„Dėl šalčio telefonas gali išsijungti, „užšąla vaizdas“, sutrinka baterijos veikimas – ji labai greitai išsikrauna arba rodo netikslų energijos kiekį. Kenčia ir kristalų ekranai – prastėja vaizdas, atsiranda dėmių, ekranas netgi gali įskilti. Sušalusiame telefone taip pat kaupiasi kondensatas, o tai jau gali sukelti rimtų vidinių telefono komponentų gedimų“, – problemas vardijo E. Viselga.

Norint apsaugoti savo mobiliuosius telefonus nuo žiemą tykančių gedimų, reikėtų laikytis kelių svarbių taisyklių:
•    Nepalikti telefono šaltoje vietoje ilgesnį laiką – mašinoje, išorinėse drabužių kišenėse ar šaltoje rankinėje, jei būnate lauke. 
•    Telefono veikimui dėl šalčio sutrikus, nebandyti jo iškart perkrauti, nes tai gali padaryti dar daugiau žalos baterijai.
•    Sušalusį telefoną palikti iš lėto atšilti sausoje vietoje, vengti didelių temperatūrinių skirtumų, nes dėl jų susidaro kondensatas.
•    Susidarius kondensatui arba telefonui sušlapus, išimti bateriją ir palikti džiūti. Jokiu būdu nedžiovinti telefono plaukų džiovintuvu.
•    Įsigyti specialių telefono dėkliuką, apsaugantį nuo šalčio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų