Mokslininkų iš Oksfordo ir Harvardo universitetų, taip pat iš Pietų Afrikos respublikos, Kanados, Tokijo bei „Microsoft“ tyrimų padalinio atliktas tyrimas rodo, kad ŽIV apkrėstuose žmonėse AIDS progresuoja lėčiau. Prie to prisideda ir pasaulyje vis labiau paplitęs antiretrovirusinis gydymas.
Abu šie veiksniai gali priartinti žmoniją prie tikslo visiškai išnaikinti virusą.
Abu šie veiksniai gali priartinti žmoniją prie tikslo visiškai išnaikinti virusą. Pasak Pasaulinės sveikatos organizacijos, 2013 m. virusu sirgo 35 mln. žmonių.
Mokslininkų tyrimas, kuris išspausdintas žurnale „Proceedings of the National Academy of Science", darytas Botsvanoje ir Pietų Afrikos respublikoje – šalyse, kurios nuo ŽIV nukenčia labiausiai. Tyrime dalyvavo 2 tūkst. sergančių moterų.
Atliekant tyrimą buvo žiūrima, ar susidūrus natūralaus organizmo imuniniam atsakui ir ŽIV, virusas susilpnėjo.
Svarbiausias šiame tyrime buvo žmogaus kraujyje esantys baltymas, vadinamas žmogaus leukocitų antigenu (HLA), kuris leidžia organizmui atskiri žmogaus baltymus nuo patogenų baltymų.
Žmonės, turintys žmogaus leukocitų antigeną HLA-B*57, turi šiokį tokį apsauginį poveikį nuo viruso. Tai reiškia, kad užsikrėtusiuose žmonėse su HLA-B*57 virusas progresuoja lėčiau.
Tyrimai parodė, kad Botsvanje, kur ŽIV geba labiau prisitaikyti prie HLA-B*57 nei Pietų Afrikos respublikoje, ligoniai nebejaučia teigiamo antigeno efekto.Tačiau tyrėjai nustatė, kad prisitaikymas virusui kainuoja galimybę daugintis, todėl jis plinta ne taip greit.