Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žvejys iš Murmansko gąsdina pasaulį giliavandenių žuvų nuotraukomis

Murmanske, Rusijos šiaurėje, gyvenantis žvejys Romanas Fedorcovas savo „Twitter“ paskyroje pasidalijo įspūdingų jūros gyventojų nuotraukomis. Daugelis iš jų atrodo itin agresyviai ir net šiurpiai, tačiau iš tikrųjų nekelia ypatingo pavojaus.
Barenco jūros žuvys
Barenco jūros žuvys / Twitter/Romano Fedorcovo nuotr.

Giliavandenių žuvų išvaizda dėl didelio slėgio labai skiriasi nuo mums labiau įprastų, akvariumuose ir parduotuvėse matomų žuvų.

Pasitelkęs daugelį internautų šiurpinančias fotografijas, Romanas netgi kuria iš jų memus. Rusas dėl šių nuotraukų sulaukė didelio dėmesio ne tik iš vietinės žiniasklaidos, bet ir iš užsienio.

Daugelis Romano nufotografuotų gyvių pateko į žvejybinio tralo, kuriame jis dirba, tinklus. Savo fotografuojamiems gyviams jis negaili epitetų: chimera, švitrinis popierius, užkandis prie alaus, švilpukas ir t.t. Žvejas nenurodo, kokiame gylyje buvo sugautos šios žuvys. Tačiau, žinant, kad Barenco jūros vidutinis gylis apie 200 m (giliausia vieta - 600 m), šie rodmenys nėra rekordiniai.

Giliavandenės žuvys iš 8 km

Dabartinis absoliutus moksliškai užfiksuotas žuvies pasiekiamas gylis yra 8 kilometrai – šis rekordas priklauso žuviai Abyssobrotula galatheae. Toks egzempliorius į mokslininkų rankas pateko 1970 metais, tačiau tuo metu vienintelis galimas tyrimo būdas buvo žuvies iškėlimas į paviršių. Deja, bet žuvis kelionės neatlaikė ir pas mokslininkus papuolė jau nugaišusi. O iki dabar gyvos žuvys buvo tirtos gylyje, nesiekiančiame 7 km.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?