Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Sėkmės „receptas“ – nuolatinis siekis tobulėti

„Su kuo sutapsi, tuo ir pats tapsi“, sako liaudies išmintis. Prisiminę šį posakį, daugelis turbūt iškart pagalvoja apie nelinksmas istorijas, atskleidžiančias, kaip žmogaus potencialas iššvaistomas, jam susidėjus su „netinkama“ kompanija.
Tarptautinės audito, mokesčių ir konsultacijų firmos „PwC“ vadovaujančioji partnerė Lietuvoje Kristina Kriščiūnaitė
Tarptautinės audito, mokesčių ir konsultacijų firmos „PwC“ vadovaujančioji partnerė Lietuvoje Kristina Kriščiūnaitė / Asmeninio archyvo nuotr.

Bet juk nutinka ir priešingai: dirbdami bei bendraudami su savo srities lyderiais, patys būname skatinami pasitempti ir siekti geriausio rezultato. Tokį efektą pastebi tarptautinės audito, mokesčių ir konsultacijų firmos „PwC“ vadovaujančioji partnerė Lietuvoje Kristina Kriščiūnaitė.

„Tarptautinių ekspertų pripažinimai, kurių sulaukia pasaulinis įmonių tinklas yra didžiausias mūsų veiklos rezultatų įvertinimas. Tai verčia neatsilikti ir „PwC“ Lietuvoje bei siekti aukščiausių paslaugų kokybės standartų, užtikrinti klientų keliamus lūkesčius, nuolat tobulėti“, ‒ sako įmonės vadovė.

Būtinos ir žinios, ir asmeninės savybės

Bemaž du dešimtmečius Lietuvoje veikianti tarptautinė audito, mokesčių ir konsultacijų firma „PwC“ yra pelniusi ne vieną tarptautinį įvertinimą. Bendrovė neseniai buvo pripažinta geriausia pasauline kompanija lyderystės ugdymo ir modernių mokymo technologijų vystymo srityje. O pirmaujanti konsultacinė, tyrimų ir analizės bendrovė „International Data Corporation“ yra paskelbusi „PwC“ pasauline verslo konsultacijų lydere. „Norint užsitarnauti tokį pripažinimą, įmonei visų pirma būtini lyderiai, pasižymintys geriausiais gebėjimais, siekiantys tobulėti ir inovatyviai mąstyti“, ‒ paaiškina K. Kriščiūnaitė.

Savo karjerą „PwC“ K. Kriščiūnaitė pradėjo 1996 m. Čia dirbusi mokesčių ir teisės konsultante, pašnekovė nuo 2006 m. ėmė vadovauti mokesčių ir teisės skyriui, nuo 2008 m. tapo  „PwC“ partnere, o nuo 2012 m. liepos vadovauja „PwC“ Lietuvos biurui. Anot pašnekovės, verslo konsultanto darbas ‒ labai įdomus ir kupinas iššūkių, tad norint jį sėkmingai atlikti, būtinos ir tam tikros asmeninės savybės.

„Konsultanto profesija yra labai dinamiška. Geras verslo konsultantas turi pasižymėti intuicija, priimant verslo sprendimus visuomet būti vienu žingsniu priekyje. Jis privalo mokėti derinti profesinę kompetenciją ir praktinius verslo principus. Taigi dirbdamas šį darbą, konsultantas pirmiausia turi pasitikėti savimi, nestokoti iniciatyvos ir noro tobulėti, nebijoti drąsiai priimti iššūkių“, ‒ teigia „PwC“ vadovaujančioji partnerė Lietuvoje.

Todėl formuojant „PwC“ konsultantų komandą ypatingas dėmesys skiriamas tiek darbuotojų žinių bagažui ir kompetencijai, tiek tokioms savybėms kaip sumanumas, kruopštumas, verslumas. „Tiek viena, tiek kita yra svarbu. Žinoma, jog didelį dėmesį skiriame darbuotojų kvalifikacijai, tačiau asmeninės savybės yra ne ką mažiau svarbios. Būtina, kad konsultantas norėtų nuolatos tobulėti , ryžtingai priimtų naujus iššūkius bei greitai prisitaikytų prie pokyčių“, ‒ sėkmingomis konsultanto veiklos prielaidomis dalijasi „PwC“ Lietuvos biuro vadovė.

Bendradarbiauja su aukštosiomis mokyklomis

Pasakodama apie Lietuvos rinką ir jos tendencijas, K. Kriščiūnaitė pastebi, kad didžiausia paklausa buvo ir išlieka įmonių audito paslaugoms. Tačiau klientams vis dažniau prisireikia ir konsultacijų.

„Per pastaruosius metus mūsų bendrovės mokesčių ir konsultacijų padalinių gretos gerokai išsiplėtė. Tai atspindi sparčiai augantį šių paslaugų poreikį, kuris turi tendenciją didėti ir ateityje. Siekdami patenkinti augančius rinkos poreikius, palaipsniui plečiame mokesčių skyriaus teikiamų paslaugų spektrą. Konsultacijų skyrius, kuris pastaruoju metu vykdo itin daug viešojo sektoriaus projektų, taip pat sparčiai auga“, ‒ teigia „PwC“ Lietuvos biuro vadovė.

Augantys klientų poreikiai reiškia ir būtinybę ugdyti darbuotojų talentą, gilinti žinias, kurių šie atsineša iš aukštųjų mokyklų. „Kaip rodo statistika, didžioji dalis mūsų darbuotojų yra baigę Vilniaus universitetą, Kauno technologijos universitetą bei užsienio aukštąsias mokyklas. Savo ruožtu, mes taip pat stengiamės prisidėti prie būsimųjų specialistų rengimo – bendradarbiaujame su daugelio universitetų atstovybėmis, dalyvaujame aukštųjų mokyklų karjeros dienose, įgyvendiname bendrus socialinius projektus“, ‒ sako pašnekovė.

Pati bendrovės vadovė yra baigusi studijas Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje. Tačiau ji – ne vienintelė šios verslo mokyklos alumni atstovė „PwC“ Lietuvos biure. „Bendrovėje yra keli darbuotojai, kurie baigė magistro studijas Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokykloje (VU TVM). Dalis jų šiuo metu užima vadovaujančias pareigas. Tai tik įrodo, jog VU TVM rengia aukštos kvalifikacijos ir į verslą orientuotus specialistus, kurie didžiąja dalimi prisideda prie įmonės konkurencingumo“, ‒ pabrėžia K. Kriščiūnaitė.

Tačiau verslo konsultanto tobulėjimas nesibaigia užvėrus universiteto duris. Pasak vadovės, geras specialistas turi nuolat plėsti akiratį bei kompetenciją. Didelį dėmesį talentų ugdymui skiria ir pati bendrovė. Jos darbuotojai dalyvauja  „PwC“ tinklo lyderystės programose, kuriose ugdo lyderių įgūdžius, pasisemia patirties bei žinių, tvirtina naudingus ryšius su kitų šalių kolegomis. „Tokioms programoms ir darbuotojų ugdymui skiriamas ypatingas dėmesys. Juk mūsų verslo veiklos rezultatai tiesiogiai susiję su talentų valdymu. Taigi norint išlikti konkurencingais rinkoje, ši sritis – gyvybiškai svarbi“, ‒ tikina „PwC“ vadovaujančioji partnerė Lietuvoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs