„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

10 geriausių 2022 m. tvarios architektūros projektų pasaulyje

Didėjant susirūpinimui dėl statybų pramonės indėlio į klimato kaitą, tvarus projektavimas yra svarbesnis nei bet kada anksčiau. Baigiantis metams, apžvelgiame geriausius, įdomiausius ir novatoriškiausius tvariosios architektūros pavyzdžius, kurie patraukė mūsų dėmesį 2022 m., rašo newatlas.com.
Žaluma apaugę bokštai – gaivaus oro gurkšnis Kinijoje.
Žaluma apaugę bokštai – gaivaus oro gurkšnis Kinijoje. / „Scanpix“ nuotr.

Šių metų žaliųjų pastatų atrankoje daugiausia dėmesio skiriama realiai įgyvendintiems projektams, o juose pristatomi statiniai iš viso pasaulio, įskaitant Europą, Aziją ir Šiaurės Ameriką.

Kaip ir galima tikėtis, daug dėmesio skiriama atsinaujinančiai energijai ir tvariai gaunamoms statybinėms medžiagoms, pavyzdžiui, bambukui ir medienai, tačiau, siekdami įvairovės, mes viską paįvairinome ir įtraukėme nepaprastą dangoraižio renovaciją, Antrojo pasaulinio karo laikų karinio laivyno bunkerio paskirties pakeitimą ir žalumos kupiną daugiaaukštį. Nors projektai skiriasi savo stiliumi, kiekvienas iš jų rodo nuoširdų įsipareigojimą skatinti ekologišką dizainą.

Be jokios konkrečios tvarkos, pateikiame mūsų apžvalgą apie geriausią 2022 m. tvariąją architektūrą.

Saulės energija maitinama meno galerija, kurioje įrengtas Antrojo pasaulinio karo laikų karinio jūrų laivyno bunkeris

Naujojo Pietų Velso meno galerija sulaukė ambicingo naujo priestato, kurį sukūrė Kazuyo Sejima ir Ryue Nishizawa iš SANAA. Projekte panaudota daug tvaraus dizaino elementų ir panaudotas nebenaudojamas Antrojo pasaulinio karo laikų kuro bunkeris.

Stulbinanti turgaus salė išryškina natūralų medienos grožį

Projekto „De Zwarte Hond“ sukurta turgavietė „SuperHub“ yra puikus tvaraus medinio dizaino pavyzdys. Olandijos turgaus salę vainikuoja „katedrą primenančios“ lubos, o jos interjero išplanavimas yra lankstus ir turėtų užtikrinti nuolatinį naudojimąsi dar ne vieną dešimtmetį.

Radikali dangoraižio transformacija pripažinta WAF pasaulio metų statiniu

Pasaulinio architektūros festivalio pabaigoje paskelbtas Pasaulio metų pastato nugalėtojas. Projekto „3XN Architects“ projektas „Quay Quarter Tower“ nugalėjo už novatorišką projektą, pagal kurį radikaliai atnaujintas esamas dangoraižis.

Tailando biblioteka sužavėjo nuostabiu bambuko meistriškumu

Dar 2017 m. architektai „Chiangmai Life Architects“ panaudojo bambuką, kad sukurtų vėsią sporto salę Panyadeno tarptautinėje mokykloje Tailande. Dabar įmonė grįžo į tą pačią mokyklą ir pristatė gražią naują biblioteką, kurios didžioji dalis pagaminta iš bambuko.

JAV iškilo naujas aukščiausias pasaulyje medinis bokštas

Architektų biuro „Korb + Associates Architects“ pastatas „The Ascent“ oficialiai pripažintas naujuoju aukščiausiu pasaulyje mediniu bokštu. Milvokyje, Viskonsino valstijoje, esantis gyvenamasis daugiaaukštis siekia įspūdingą maksimalų 86,6 m aukštį.

Įspūdingai ekologiškas medinis biurų pastatas pastatytas ilgam

PAE Living Building, suprojektuotas taip, kad atlaikytų žemės drebėjimus ir tarnautų 500 metų, yra įspūdingai ekologiškas projektas, kuris daugiausia pastatytas iš medienos ir iki minimumo sumažina energijos suvartojimą naudodamas tokias technologijas kaip saulės baterijos.

Vietnamo sveikinimo centras siūlo bambuko dizaino meistriškumo pamokas

Vietnamo įmonė „VTN Architects“ demonstruoja savo meistriškumą dirbant su bambuku, pristatydama „Grand World Phu Quoc“ pasveikinimo centrą. Pastatas lankytojus stebina sudėtinga struktūra, kuri pagaminta iš daugiau nei 42 000 atskirų bambuko gabalėlių.

Žaluma apaugę bokštai – gaivaus oro gurkšnis Kinijoje

Stefano Boeri Architetti „Easyhome Huanggang Vertical Forest City“ kompleksas centrinėje Kinijoje apima du gyvenamuosius bokštus, padengtus tūkstančiais medžių ir augalų. Įmonė teigia, kad žaluma sugeria iš oro didelį kiekį CO2.

„X“ žymi vietą, kurioje baigiamas statyti žaliais stogais dengtas baldų fabrikas

Dažnai būna įdomiausia, kai sumaišomos kontrastingos idėjos. Norvegijoje esantis baldų fabrikas „Plus“ gali pasigirti įspūdingu tvariu dizainu, be to, jame įrengtos žygių ir stovyklaviečių vietos – jis netgi priima lankytojus ant savo žaliojo stogo.

Gamtosauginis miestelis gražiai įsilieja į aplinkinį kraštovaizdį

Neseniai baigtas statyti Dian Fossey gorilų fondo „Dian Fossey Gorilla Fund“ Ellen DeGeneres miestelis Ruandoje suprojektuotas taip, kad išnyktų esamame vešliame vulkaniniame kraštovaizdyje, ir nustato naujus ekologinio išsaugojimo ir atsakingo dizaino standartus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs