Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Karūnuokite savaitgalį kokybišku turiniu.
Išbandyti

A.Bužinskas: Nacionalinio stadiono statybas Vilnius žada finansuoti nesiskolinant

Nacionalinio stadiono komplekso statybas Vilniaus savivaldybė finansuoti yra pajėgi nesiskolinant lėšų, sako savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas.
Sustabdytos Nacionalinio stadiono statybos
Sustabdytos Nacionalinio stadiono statybos / Lukas Balandis / BNS nuotr.

„Apskritai šį projektą mes žadame finansuoti iš savo investicinio biudžeto, apskritai nesiskolinant (...) Mano nuomone, miestas su dabartiniu biudžetiniu pajėgumu, su augančiu gyventojų skaičiumi tokią investiciją išsimokėti per du metus yra pajėgus“, – antradienį LRT televizijos laidoje „Dienos tema“ sakė A.Bužinskas.

Jo teigimu, bendra komplekso koncesijos kaina po indeksavimo siektų 158,4 mln. eurų – apie 2,4 mln. eurų didesnė nei iki indeksavimo. Indeksavus vien statybos kainą ji didės apie 38 mln. eurų (nuo 94,5 mln. eurų iki 132,5 mln. eurų), iš kurių apie 28 mln. eurų padengs savivaldybė ir Vyriausybė, o dar apie 10–11 mln. eurų – naujoji koncesininkė „Hanner“.

A.Bužinskas sako, kad bendra koncesijos suma nesmarkiai didėtų dėl to, kad statyboms po indeksacijos brangstant, savivaldybė apie 35 mln. eurų sutaupytų, greičiau – per dvejus metus – išsimokėjusi koncesininkei.

„Mes radome galimybę, kaip sutaupyti kaštus kitoje eilutėje, tai yra ties skolinimosi palūkanomis, anksčiau tie kaštai buvo numatyti per 22 metus išsimokant buvo beveik 52 milijonai eurų, mes išsimokėsime šį projektą per du metus, tai kainuos miestui 15,78 milijono eurų“, – kalbėjo A.Bužinskas.

Praėjusį penktadienį pranešta, kad projektą iš ligšiolinės jo koncesininkės ir statytojos – investicijų bendrovės „BaltCap“ – perima Arvydo Avulio valdoma nekilnojamojo turto bendrovė „Hanner“.

Vilniaus meras Valdas Benkunskas penktadienį pranešė, kad stadiono statybos kaina indeksuojama 40,4 proc. (be finansavimo ir operavimo kaštų), iš jų savivaldybė ir Vyriausybė padengtų 28,7 proc., o likusią dalį – 11,6 proc. – koncesininkė, kuri ją dengtų iš apyvartinių lėšų ir pelno.

Pasak Vilniaus mero, 10 mln. eurų suma, kurią per 22 metus koncesininkui už valdymo paslaugas sumokės savivaldybė, pagal naują sutartį su „Hanner“ nesikeis, tuo metu atsiskaityti su koncesininke numatoma per dvejus, o ne per 22 metus, taip sutaupant apie 35 mln. eurų.

Vilniaus savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija su įmone „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ yra pasirašę 280 mln. eurų bendros vertės 25 metų trukmės koncesijos sutartį, o statybas pernai rudenį jau pradėjo bendrovė „Naresta“.

V.Benkunskas akcentuoja, kad įvardijama bendra 280 mln. eurų projekto suma apima koncesininko pajamas išdaugiafunkcio komplekso veiklos per visus sutarties trukmės metus.

Daugiafunkcis kompleksas Šeškinėje, greta „Akropolio“ užims daugiau nei 228 tūkst. kv. metrų teritoriją.

Pasak V.Benkunsko, pagal naują sutartį projekto partneriai – miesto savivaldybė bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerija – įsigyja papildomų darbų: stadiono vietų skaičius didinamas nuo 15 tūkst. iki 18 tūkst., sporto centras bus pertvarkytas įrengiant universalią areną, tinkamą kultūros ir sporto renginiams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pastatus įdomiais daro ne tik fasadai: kodėl svarbu, kad jie galėtų pasakoti istorijas?
Reklama
Gal pats metas dalyvauti „Saulėlydžio“ sagos maratone? Visos dalys jau „Telia Play“ platformoje
Reklama
Parama gamtai gali būti ir tvaresnė, ir stilinga: „Lidl“ ir Lietuvos jūrų muziejus pristato unikalią suvenyrų kolekciją
Reklama
Išmanūs transporto infrastruktūros sprendimai – naujasis pažangos etapas pasitelkiant 5G
Užsisakykite
15min naujienlaiškius