Apklausa: jei savo sąskaitoje turėtų milijoną eurų, dauguma lietuvių investuotų į nekilnojamąjį turtą

Jei laimėtų ar kitaip netikėtai gautų milijoną eurų, dauguma Lietuvos gyventojų juos investuotų į nekilnojamąjį turtą, o vos 8 proc. norėtų baigti darbinę karjerą ir pinigus panaudoti kasdienėms išlaidoms, rodo birželį „Citadele“ banko užsakymu atlikta apklausa, rašoma „Citadele“ banko pranešime spaudai.
„Citadele“
„Citadele“ / Nendrės Žilinskaitės nuotr.

Jos dalyviai turėjo galimybę pasirinkti iš 14 variantų, kaip norėtų išleisti ar investuoti pinigus, ir beveik pusė lietuvių pasirinko juos investuoti į nekilnojamąjį turtą – 49 proc. apklaustųjų pažymėjo, kad norėtų įsigyti kelis nekilnojamojo turto vienetus, skirtus tiek gyventi, tiek nuomai. Toks pasirinkimas populiariausias tarp didžiųjų miestų gyventojų.

Antra populiariausia investicija Lietuvoje – investavimas į akcijas ir obligacijas, tai pasirinko 32 proc. apklaustųjų. Tokį atsakymą dažniau rinkosi vyrai ir paneigė mitą, kad paprastai moterys renkasi saugesnius investavimo būdus, tokius kaip valstybės obligacijos, o vyrai – rizikingesnius, tačiau duodančius didesnę grąžą. Trečias populiariausias atsakymas buvo nekilnojamojo turto, skirto tik gyventi jame, įsigijimas – nuosavą būstą įsigyti ar pakeisti norėtų 30 proc. apklaustųjų.

Beveik ketvirtadalis apklaustųjų (24 proc.) nurodė, kad norėtų išvykti į ilgą kelionę. Prioritetą keliauti teikia apklausoje dalyvavusios moterys, daugiausia 18–29 metų grupėje. 14 proc. respondentų pažymėjo, kad taupytų vaikų ateičiai, 19 proc. pasidalytų su tėvais ar artimaisiais – dažniausiai tokį atsakymą rinkosi vyresni, 50–74 metų, apklaustieji.

„Pasigilinus į tai, kaip Lietuvos gyventojai planuotų išleisti didelę sumą pinigų, jei savo sąskaitoje turėtų milijoną eurų, matomos kelios teigiamos tendencijos: tarp populiariausių atsakymų išsiskiria planai investuoti tiek į nekilnojamąjį turtą, tiek į investicinius produktus – tai rodo augantį gyventojų finansinį raštingumą ir ateities planavimą, nes šie pasirinkimai ilgalaikėje perspektyvoje dažniausiai leidžia išlaikyti gautą turtą ar net padidinti jo vertę.

Dar viena matoma teigiama tendencija yra tėvų noras investuoti į vaikų ateitį ir jaunų žmonių planai padėti tėvams“, – sako Rūta Ežerskienė, „Citadele“ banko valdybos narė, atsakinga už Baltijos šalių mažmeninę bankininkystę.

15 proc. apklausos dalyvių rinktųsi pirmiausia įgyvendinti visus turimus įsipareigojimus, sumokėti skolas – tokį atsakymą dažniausiai rinkosi 30–49 metų respondentai, dažniau mažesnių miestelių nei didžiųjų miestų gyventojai.

15 proc. apklaustųjų pažymėjo, kad nieko iš esmės nekeistų, toliau gyventų be didelių išlaidų, o netikėtai gautus pinigus laikytų sąskaitoje. Toks pasirinkimas populiariausias tarp vyresnių nei 60 metų respondentų. 9 proc. gyventojų nurodė, kad investuotų į pensiją, tiesa, tokį atsakymą dažniau nei kiti rinkosi 50–74 metų apklaustieji, o 18–29 metų grupėje pasirinkimas kaupti pensijai buvo mažiausiai populiarus.

Baigti darbinę karjerą ir gyventi iš netikėtai gauto milijono eurų rinktųsi vos 8 proc. apklaustųjų – tokį atsakymą dažniausiai žymėjo 50 metų ir vyresni respondentai, o 60–74 metų grupėje jis pasirinktas net tris kartus dažniau nei 18–29 metų respondentų (atitinkamai 12 proc. ir 4 proc.).

Įsigyti svajonių automobilį norėtų 12 proc. apklaustųjų, dažniausiai 18–29 metų grupėje, dažniau vyrai nei moterys. 9 proc. pažymėjo, kad nemenką sumą norėtų skirti labdarai, o 4 proc. – kad išsikeltų gyventi į užsienį. Vos 1 proc. apklaustųjų surengtų įspūdingą vakarėlį. Tiesa, nė vieno tokio atsakymo nebuvo tarp 18–29 metų apklaustųjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs