Pasak portalo dezeen.com, „Renco“ blokeliai, pagaminti iš stiklo pluošto, dervos ir akmens – 40 proc. medžiagų panaudota iš kitų pramonės šakų, pavyzdžiui, laivų statybos, kur jos tiesiog būtų utilizuojamos.
Jie buvo suprojektuoti taip, kad būtų stipresni, reikalautų mažiau energijos ir būtų pigesni nei tradicinės medžiagos.
Blokeliai pirmą kartą buvo panaudoti Turkijoje po žemės drebėjimų, siekiant greičiau ir pigiau atstatyti infrastruktūrą po stichinių nelaimių, taip pat JAV butų kompleksams statyti.
„Renco“ struktūrinė statybų sistema – tai naujas būdas statyti, kuris yra 23 kartus stipresnis už betoną, pigesnis ir baigiamas per trumpesnį laiką“, – teigė bendrovė.
„Įsivaizduokite ją kaip tikrą „Lego“ rinkinį – iš suformuotų kaladėlių, kurios tarpusavyje sujungiamos ir sukuria ištisas konstrukcijas“, – tęsė ji.
Supaprastinus statybą į „Lego“ primenantį rinkinį, „Renco“ pastatus galima surinkti daug greičiau, todėl sutrumpėja darbo laikas ir sumažėja energijos sąnaudos.
Kiekvienas išlietas blokelis yra stačiakampio formos, o jo viršuje yra kelios rankenėlės, kurios tarpusavyje sujungiamos ir sudedamos taip pat, kaip ir „Lego“ kaladėlės.
Komandos teigimu, tipinio bloko matmenys yra 20 x 20 x 40 centimetrų, jis 20 proc. lengvesnis nei tradicinis betoninis blokas. Blokai tarpusavyje sujungti naudojami metilmetakrilato klijai. Šie paskirstomi klijų pistoletu.
Pavyzdžiui, pirmasis „Renco USA“ gyvenamųjų namų kompleksas Floridoje buvo baigtas per rekordiškai trumpą laiką. 11-ai nekvalifikuotų darbininkų prireikė maždaug aštuonių savaičių, kad tokiu būdu būtų pastatyti keturi vienodi triaukščiai pastatai. Tokie pastatai galėtų būti statomi ir uraganų bei žemės drebėjimų pavojaus zonose.