Aukštalipys įvertino kolegų darbo saugą: „Nėra smegenų – nėra sutrenkimo“

Be šalmo, apsaugų ir skiriamųjų ženklų – taip kasdien dirba aukštalipiai, kabinantys lauko reklamas. Kad ir šiame vaizdo siužete – Vilniuje, šalia Geležinio vilko žiedo, darbininkai kabino reklamą. Valstybinė darbo inspekcija ir pažeidimą užfiksavęs auštalipys ragina darbininkus reikalauti iš darbdavių saugos priemonių.
Aukštalipiai kabina lauko reklamą
Aukštalipiai kabina lauko reklamą / 15min skaitytojo nuotr.
Temos: 1 Darbo sauga

15min redakcijai aukštalipiu dirbantis Ignas atsiuntė vaizdo įrašą ir pavadino jame matomus vyrus kamikadzėmis. Aukštalipiai, kabinantys lauko reklamą, nesegi jokių lynų ar kitų saugos priemonių. Taip pat jie nevilki specialios aprangos bei nedėvi šalmų.

VIDEO: Darbininkai reklamos iškabą keitė taip, tarsi būtų žmonės-vorai

Dirbant aukštai, privalomos apsaugos priemonės: šalmas, darbo apranga, pirštinės ir t.t.

„Mano geras bičiulis pasakė tokią frazę: „nėra smegenų – nėra sutrenkimo“. Manau, šiu atveju ji labai tinka. Aukštalipiai teigia, kad jiems taip geriau ir jie darbą padarys greičiau. O įmonės vadovai leidžia taip dirbti, nes sutaupo krūvą pinigų“, – komentavo Ignas.

Jis papasakojo, kad paprastai aukštalipiams už valandą darbo mokama apie 30 eurų, tačiau didžioji dalis įmonių paslaugų nori pigiau ir greičiau. Taip įmanoma tik nenaudojant darbo saugos priemonių, nes darbas vyksta greičiau.

Anot Igno, dirbant aukštai, privalomos apsaugos priemonės: šalmas, darbo apranga, pirštinės ir t.t. Apranga turi būti itin gerai matoma, kad nutikus nelaimei, jie būtų pastebėti iš toli ir sulauktų pagalbos.

Valstybinė darbo inspekcija teigia, kad nufilmuotu atveju nusižengia ne darbuotojas, o darbdavys.

„Pagal pateiktas nuotraukas, fiksuojamas netinkamas darbų organizavimas, neparinktos apsaugos darbui aukštyje priemonės, neįvertinta rizika darbo vietoje. Matomi ne darbuotojų nusižengimai – tai darbdavys neužtikrina saugių ir sveikų darbo sąlygų. Darbuotojas įstatymiškai turi teisę reikalauti, kad darbdavys sudarytų saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas, atsisakyti dirbti, jeigu yra pavojus saugai ir sveikatai“, – rašoma inspekcijos atsakyme.

Institucijos teigimu, už tokį nusižengimą darbdavys gali būti nubaustas bauda nuo 144 iki 1,4 tūkst. eurų.

Jeigu vaizdo įraše matyti vyrai būtų nukritę ir susižeidę, darbdavys ar jo atstovas galėtų būti baudžiamas laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų