„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Baigtas statyti Vilniaus universiteto Medicinos mokslo centras – nauja erdvė medicinos srities plėtrai

Vilniuje, Santaros slėnyje, baigtas statyti Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto Medicinos mokslo centras, kuriame vyks ne tik paskaitos Medicinos fakulteto studentams, bet ir įvairūs moksliniai tyrimai, rašoma „Eika“ pranešime spaudai.
Vilniaus universiteto Medicinos mokslo centras
Vilniaus universiteto Medicinos mokslo centras / Bendrovės nuotr.

Projektą įgyvendino statybų bendrovė „EIKOS statyba“. Šiuo metu statybos darbai jau yra baigti ir vyksta pastato pridavimo valstybinei komisijai procedūros.

Nauja erdvė aukščiausio lygio moksliniams tyrimams ir studijoms

Modernų Medicinos mokslo centrą sudaro 6 korpusai, kuriuose yra beveik 900 patalpų, visas plotas užima 19 tūkst. kvadratinių metrų. Projekto vertė (be užsakovo montuojamų baldų ir įrangos) – beveik 50 mln. eur. Almantas Čebanauskas, „EIKOS statybos“ vadovas, neslepia, kad šis projektas turėjo nelengvų iššūkių, kuriuos lėmė sudėtingos nuo jų nepriklausančios aplinkybės.

Bendrovės nuotr./Vilniaus universiteto Medicinos mokslo centras
Bendrovės nuotr./Vilniaus universiteto Medicinos mokslo centras

„Konkursas buvo paskelbtas 2019 m., o sutartis pasirašyta 2021 m. Per tiek laiko nemažai pasikeitė tiek pačios technologijos, inžineriniai sprendimai, tiek užsakovo poreikiai – tai lėmė nemažai projekto pakeitimų. Tada atėjo COVID-19 pandemija, vėliau prasidėjo karas. Visa tai smarkiai atsiliepė statybos darbų kainai ir apskritai sutarties įgyvendinimui. Tačiau, statytojui ir rangovui glaudžiai bendradarbiaujant, pavyko rasti sprendimus ir sėkmingai užbaigti projektą“, – pasakoja A.Čebanauskas.

Šis centras – nauja ir moderni vieta studijų procesui ir aukščiausio lygio medicinos mokslo tyrimams kokybiškai vykdyti, jų plėtrai: „Pandemijos lakotarpis dar kartą parodė medicinos mokslo svarbą ir investicijų į šią sritį prasmę. Naujasis VU Medicinos mokslo centras sudarys sąlygas toliau aukščiausiu tarptautiniu lygiu plėtoti sveikatos mokslus ir suteiks naujų galimybių tarpdalykiniam bendradarbiavimui, kuris būtinas toliau žengiant pažangios, individualizuotos, mokslu paremtos medicinos keliu“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Naujajame Medicinos mokslo centre veiks 2024 m. įsteigtas VU Medicinos fakulteto Transliacinių sveikatos tyrimų institutas (TSTI), kurio veiklą planuojama orientuoti tik į medicinos ir sveikatos mokslų srities tyrimus. Institute veiksiančios mokslo grupės suvienys geriausius fundamentinių ir klinikinių sričių mokslininkus, kuriančius inovacijas ir vykdančius medicinos iššūkius įveikiančius tyrimus.

Bendrovės nuotr./Vilniaus universiteto Medicinos mokslo centras
Bendrovės nuotr./Vilniaus universiteto Medicinos mokslo centras

Naujai įkurtame institute veiks mokslo grupės, dirbančios su skaitmeninės medicinos technologijomis, analizuojančios ligų mechanizmus ir gydymo galimybes organų, ląstelių ir genų lygmeniu, veiks laboratorinių gyvūnų padaliniai, kuriuose bus atliekami eksperimentinės chirurgijos, neurochirurgijos ir onkologijos tyrimai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“