Daugiabučio nepasidalija du būsto administratoriai: gręžiojo spynas ir siuntė dvigubas sąskaitas

Vilniuje, Rinktinės g., esančio daugiabučio priežiūra nepasidalijo dvi būsto administravimo įmonės. Konfliktas taip įsisiūbavo, kad vienu metu gyventojai gaudavo sąskaitas iš jų abiejų, o dabar ginčas keliasi į teismą, kur dabartinis namo administratorius „Admi“ siekia iš buvusio administratoriaus „Orenus“ prisiteisti pinigų.
Rinktinės g.
Rinktinės g. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Skyrė baudą

Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, 2022 metais šio namo butų savininkų dauguma balsavimu nusprendė keisti namo administratorių „Orenus“ - tų pačių metų spalį administratoriumi paskirtas „Admi“.

„Buvęs administratorius „Orenus“ per mėnesį nuo šio sprendimo turėjo perduoti „Admi“ su administravimu susijusius dokumentus, pastato bendrojo naudojimo patalpų raktus ir kaupiamąsias lėšas“, – 15min patvirtino savivaldybės ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas.

Anot jo, per šį laiką neįvykus perdavimui, „Admi“, dalyvaujant antstoliui ir namo savininkams, atliko pastato apžiūros ir administravimo perėmimo veiksmus bei nuo 2022 m. gruodžio 6 d. pradėjo administruoti pastatą.

Savivaldybės žiniomis, „Admi“ ne kartą raštu ragino „Orenus“ perduoti dokumentus ir kaupiamąsias lėšas, buvo nuvykę į „Orenus“ biurą dėl perdavimo akto pasirašymo, tačiau „Orenus“ piktybiškai ignoruoja esamo administratoriaus teisėtus reikalavimus. Tą patį 15min tvirtino ir „Admi“ atstovai.

Kaip nurodo dabartinis daugiabučio administratorius, „Orenus“ buvo perspėta, kad neįvykdžiusi reikalavimų, turės padengti visas susidariusias išlaidas – antstolio, durų atidarymui skirtų raktų gamybos, advokato ir kitas. Tačiau „Orenus“ esą į šiuos reikalavimus nereagavo.

Savivaldybė šių metų sausį „Orenus“ skyrė baudą pagal Administracinių nusižengimų kodekso 505 straipsnį.

„Jei dokumentai bei kaupiamos lėšos ir toliau nebus perduoti, administracinė atsakomybė gali būti taikoma pakartotinai“, – perspėjo G.Grubinskas.

Panašu, kad kol kas įmonės karo kirvio neužkasė ir situaciją mato itin skirtingai.

Prašė atlyginti nuostolius

„Admi“ 15min atsiųstame komentare tvirtino, kad praėjusių metų gruodį apžiūrint daugiabutį buvo būtina patekti į bendro naujojimo patalpas – šilumos punktą, vandentiekio mazgą ir pan., o raktų įmonės darbuotojai neturėjo, todėl pas raktininką buvo užsakytos avarinio durų atrakinimo paslaugos ir pakeisti durų spynų cilindrai.

Bendrovė taip pat pasakojo, kad vienas iš daugiabučio gyventojų praėjusią žiemą vaizdo įraše užfiksavo, kaip „Orenus“ darbuotojas gręžia šio namo šilumos punkto ir vandens mazgo durų spynas.

„Tas pačias, kurias praėjusių metų gruodį buvome pakeitę. Dėl šių neteisėtų veiksmų buvo pradėta administracinio nusižengimo bylos teisena pagal ANK 518 str. dėl galimo savivaldžiavimo, apie kurią „Admi“ buvo informuota 2022 m. gruodžio 19 d. iš policijos gautu raštu“, – komentavo bendrovės atstovai.

Be to, pasak jų, po šio įvykio teko vėl keisti durų spynų cilindrus. Vėliau esą „Orenus“ dar kartą išgręžė bendro naudojimo patalpų durų spynas. Kad tai padaryta užfiksavo ir antstolis Gintas Badikonis – tokia jo paslauga įmonei atsiėjo 204 eurus.

123RF.com nuotr./Eurų banknotai ir monetos
123RF.com nuotr./Eurų banknotai ir monetos

Taigi, pasak „Admi“ atstovų, vėl teko keisti durų spynų cilindrus ir vėl už juos mokėti.

„Atėjus 2023 metų pavasariui ir iškilus poreikiui apžiūrėti daugiabučio namo stogą, į kurį patenkama per 3 daugiabučio namo laiptines, atsižvelgiant į tai, kad „Orenus“ mums taip ir neperdavė visų raktų patekti į daugiabučiame name esančius bendrojo naudojimo objektus, 2023 metų balandžio mėnesį buvo pakeisti 3 stogo durų spynų cilindrai už 32,58 eurus“, – aiškino įmonė.

Dėl „Admi“, kaip teigia, neteisėtų veiksmų, siekiant likviduoti jos neteisėtų veiksmų pasekmes, buvo patirta iš viso 623,86 eurų išlaidų.

„Admi“ dėl „Orenus“ kaltės teigia patytę šias išlaidas:

  • 250 eurų avarinio durų atidarymo ir spynų keitimo išlaidos;
  • 20,90 eurų cilindras į šilumos punktą;
  • 20,90 eurų cilindras į vandens mazgą;
  • 57,48 eurų 2 vnt. cilindrų į šilumos punktą ir vandens mazgą;
  • 242,00 eurų antstolio faktinių aplinkybių konstatavimo išlaidos;
  • 32,58 eurų cilindrai į stogą.

„Admi“ teigimu, šios išlaidos buvo apmokėtos „Admi“ bei padalintos ir paskirstytos daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkams, kaip išlaidos, susijusios su daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų priežiūra.

Į redakciją dalies Rinktinės g. 3A namo gyventojų vardu kreipęsis Tomas pasakojo, kad šį pavasarį jis ir kiti gyventojai yra sulaukę sąskaitų iš abiejų administratorių.

„Mes jaučiamės situacijos įkaitais. Vienu metu sąskaitas už namo priežiūrą siuntė abi tarpusavyje kariaujančios įmonės. Ir vieni, ir kiti ragino susimokėti, nes priešingu atveju grasino skolų išieškotojais“, – pasakojo vyras.

Kurį laiką bendrovė teigia vis bandžiusi išspręsti ginčą ne teismo tvarka. „Orenus“ buvo paprašyta atlyginti minėtas išlaidas, taip pat papildomai sumokėti ir 623,86 eurus, kuriuos „Admi“ išleido advokatų profesinei bendrijai, norėdama pasikonsultuoti ir ginčą išspręsti taikiai.

Tačiau, pasak „Admi“, „Orenus“ to nepadarė. Mat pastaroji regi situaciją visiškai kitaip.

„Orenus“ ne kartą (iš viso penkis kartus, kai paskutinis kvietimas perimti namo administravimą buvo 2023 m. liepos 14 d.) kvietė „Admi“ perimti daugiabučio gyvenamojo namo esančio Rinktinės g. 3A, Vilniuje, administravimą, tačiau „Admi“ piktybiškai nevykdo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymo reikalavimų, kuriuo „Admi“ yra įpareigota perimti iš „Orenus“ daugiabučio namo Rinktinės g. 3A turtą jo buvimo vietoje, patalpų savininkų sukauptas lėšas, pagal nuostatų 4 punktą rengtus ir saugotus dokumentus“, – visai kitaip situaciją 15min nupiešė „Orenus“ atstovai.

Ginčas keliasi į teismą

Taigi nepavykstant taikiai išspręsti situacijos, ginčas keliasi į teismą.

„Admi“ 15min atsiųstame komentare teigiama, kad posėdis esą numatytas lapkritį.

„Ginčas teisme yra tarp butų ir kitų patalpų savininkų, kuriems atstovauja teisėtas administratorius „Admi“, ir buvusio administratoriaus „Orenus“ dėl pastarojo patalpų savininkams padarytų nuostolių priteisimo“, – teigė bendrovės atstovai.

Kad privalo perduoti patalpų raktus, reikalingus namui administruoti dokumentus ir sukauptas lėšas, „Admi“ teigia „Orenus“ priminusi dar ir šių metų liepą, tačiau jų vėl negavo.

„Be to, atsižvelgiant į tai, kad „Orenus“ nesumokėjo nuostolių sumos ir atsisako geranoriškai atlyginti 1216,76 eurų nuostolius, „Admi“, veikdama daugiabučio namo ir kitų patalpų savininkų naudai ir interesais, reiškiamu ieškiniu prašo iš „Orenus“ priteisti 1216,76 eurų nuostolius teismine tvarka“, – užbaigė „Admi“ atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai