Vieta: Tel Avivas, Izraelis.
Realizacija: 2015 m.
Plotas: 700 kv. m.
Patalpos yra įsikūrusios industriniame loftų pastate Tel Avivo pietuose, pasižyminčiuose „low-fi“ (angl. „low-fidelity“, liet. „nežymus tikslumas“) industriniu, urbanistiniu stiliumi, kurio esminis išskirtinumas slypi netobulume. Pagrindinis projekto autorių uždavinys buvo sukurti aplinką, kurioje abi komandos turėtų nuošalias darbo vietas, funkcinį privatumą, tačiau drauge ir galimybę komunikuoti tarpusavyje, dalytis patirtimi, diskutuoti. Šia biuro koncepcija siekta suvesti kūrybingus žmones į vieną vietą tam, kad šie skatintų bei motyvuotų vieni kitus svajoti ir tas svajones įgyvendinti.
700 kv. m ploto, 3,5 m aukščio loftas seniau buvo gyvenamasis būstas bei meno studija. Šiandien čia įrengtas biuras yra suskaidytas į tris funkcines zonas: viešas, pusiau viešas ir privačias. Toks suskirstymas primena raibuliuojančius vandens ratilus, nes biuro centre yra suformuota bendra erdvė, kuria naudojasi abiejų kompanijų darbuotojai. Ši vieta yra atskirta nuo kitų, nes joje aktyviai bendraujama, vyksta triukšmingi pokalbiai bei šventės. Iš abiejų pusių už šios zonos yra pusiau viešos poilsio erdvės, skirtos vietiniams darbuotojams, o labiausiai nuo triukšmo nutolusios – individualiam darbui, susirinkimams bei pasitarimams. Darbo ir laisvalaikio zonos taip pat atskirtos ir grindų lygiais – tokiu būdu aiškiai nubrėžiama įsivaizduojama riba, taip pat suformuojama galimybė atvirai vizualinei komunikacijai. Suprojektuotos medinės pertvaros labiau primena širmas, kurios leidžia skirtingoms zonoms dinamiškai persipinti ir perteikti viena kitai tvyrančią nuotaiką.
Įžengus į biurą maloniai stebina akinančiai baltos sienos, pramonines patalpas primenančios lubos su medinėmis sijomis ir nešvarios betoninės grindys, atstojančios foną, kuriame išryškėja mediniai baldai bei kitos interjero detalės. Elektros instaliacijai buvo pritaikytas originalus ir estetiškas sprendimas – iš palei lubas išvedžioto bėgelio ties kiekviena darbo vieta nusileidžia po varinį vamzdelį, kuriame paslėpti visi reikalingi laidai. Toks minimalistiškas ir eklektiškas interjero autorių sumanymas primena, kad genialu yra tai, kas paprasta. Visi baldai, dekoro elementai bei apšvietimo įrenginiai buvo pagaminti iš natūralių medžiagų: ąžuolo, vario ar medžio drožlių plokščių.
Laikančiosios kolonos atlieka ne tik konstrukcinę paskirtį. Roy'us Davidas nutarė jas pagražinti pasikvietęs žinomus gatvės menininkus „Ink injection“. Jų sukurti piešiniai suteikia urbanistinės stilistikos, o margintos plokštumos tampa ne tik patalpų akcentais, bet ir paveikslais, atspindinčiais darbuotojų asmenybes bei jų sukurtą biure tvyrančią laisvą atmosferą. Vietomis apdailai panaudotos netvarkingai dažytos medinės lentos dera prie kolonų ir sustiprina spalvingos aplinkos įvaizdį. Čia taip pat yra ir grubių plieninių įvairiaspalvių kėdžių, primenančių low-fi sampratą, kuria remtasi kuriant interjerą. Tačiau, žvelgiant į darbo vietų furnitūrą, galima pastebėti atidumą kiekvienai smulkmenai – pagal užsakymą suprojektuoti korpusiniai baldai atrodo itin tvarkingi, o kėdės – ergonomiškos, užtikrinančios patogumą.
Skandinaviško stiliaus baldai, derinami su industriniais, tarsi sudaro pusiausvyrą tarp akiplėšiškumo, netvarkos ir jaukumo bei komforto. Šviesiame fone dominuoja natūralūs, švelnūs tonai su sodriais akcentais, pagyvinančiais interjerą. Dinamikos taip pat suteikia ir tokios detalės kaip išvedžioti variniai vamzdžiai, kurie vietomis slepia elektros laidus, o kitur yra tik dėl dekoratyvumo. Juodi zigzagai suteikia grafiškumo, kurį papildo įvairių formų ryškiaspalviai pakabinami šviestuvai ar dekoro elementai.
Šiuolaikiniame pasaulyje neretai pastebime skubėjimą, įtampą, nelaimingus žmonių veidus, tačiau vis daugiau dėmesio yra skiriama mūsų aplinkai, nuo kurios priklauso savijauta, o nuo jos – ir veiklų rezultatai. Architektų kompanija „Roy David Studio“ padėjo dviem įmonėms sukurti draugišką bei inspiruojantį biurą, kuriame dirbant jaučiamas idėjų dvelksmas, keliaujantis po platųjį pasaulį ir padedantis įgyvendinti sumanymus ne tik darbo vietoje. Šviesios patalpos su spalvingais, įdomiais akcentais – tai lyg jauno žmogaus potencialo su besimezgančiomis idėjomis atspindys.
Parengta pagal „Roy David Studio“ medžiagą.