Interjerą kūrusi architektė Ema Butrimavičiūtė pasakojo, kad šįkart užsakovai jai suteikė visišką kūrybinę laisvę.
„Projektavimo užduotį susikūriau sau pati, pažindama įmonės veiklą bei ten dirbančius žmones. „Prodinvest EU“ – tai padalinys bendrovės, kuri nuo 1998-ųjų dirba didmeninės pieno pramonės produktų prekyboje. „Prodinvest“ turi šešis biurus dvejuose žemynuose“, – 15min sakė ji.
Anot E.Butrimavičiūtės, kuriant darbinę aplinką šiai įmonei norėjosi atspindėti turtingą ir eklektišką Vilniaus senamiesčio kontekstą ir pabrėžti įmonės veiklos tarptautiškumą.
„Todėl interjere matomi modernūs ir klasikiniai interjero elementai, griežtai grafiškas ir spalvingai tapybiškas dekoras“, – pasakojo ji.
Šiuo metu biuro plotas apima apie 140 kv. metrų, tačiau, kaip pasakojo E.Butrimavičiūtė, taip buvo ne visada. 2015 metais, kai tik įmonė buvo įkurta, jos biuras apėmė 90 kv. m plotą ir tuomet dirbo 5 darbuotojai. O besiplečiant įmonei, didėjo ir biuro plotas.
Paskutinė plėtra įvyko 2018 metais, tuomet buvo įsigytos kaimyninės patalpos ir jos buvo prijungtos prie esamo biuro.
Dabar bendrovėje dirba 15 darbuotojų. Pasak E.Butrimavičiūtės, biure suprojektuotos dvi atviros darbo zonos – pardavimų ir logistikos padaliniams. Taip pat yra uždaras kabinetas vadovams, didysis ir mažasis pasitarimų kambariai, du tualetai ir poilsio zona su virtuvėle.
„Mano manymu, abi tualetų patalpos yra įdomios, jos erdvios ir su natūraliu apšvietimu. Daug dėmesio skirta ne tik jų funkcijai, bet ir estetikai. Daug dėmesio taip pat skirta apšvietimui. Be darbui skirto apšvietimo, čia netrūksta ir dekoratyvinių šviestuvų, padedančių sukurti jaukesnę nuotaiką darbe“, – aiškino ji.
E.Butrimavičiūtė pasakojo, kad biuro interjere ji panaudojo tapetus, kurių tema – antikinė architektūra, tik skiriasi raiška.
„Tualetų patalpose, apdailai panaudotos medinės dailylentės – neįprasta medžiaga viešajame, ypač biuro, interjere. Dalis grindų dengtos itin spalvingomis austomis vinilinėmis plytelėmis, dalis – OSB plokštę imituojančiomis plytelėmis. Visi šie išraiškingi elementai buvo naudojami stimuliuoti akį, sukurti menišką aplinką su charakteriu, kurioje nesijaustum tik statistinis darbo vienetas“, – tikino dizainerė.
Aišku, šis projektas neapsiėjo be sunkumų. Jungiant senas patalpas su naujomis smarkiai skyrėsi grindų aukščiai. Tačiau E.Butrimavičiūtė šį išskirtinumą panaudojo, o ne slėpė – naudojant skirtingas grindų dangas, pavyko šį trūkumą pabrėžti ir padaryti kiek įmanoma saugesnį.
„Taip pat ganėtinai sudėtinga tokiame pastate buvo įrengti ir paslėpti šiuolaikines inžinerines sistemas: grindinį šildymą, signalizacijas, interneto ryšį, rekuperaciją. Tai pareikalavo didelės šių sričių specialistų išmonės“, – kalbėjo ji.