Dizainerė įrodė, kad tinkamai perplanavus butą galima pasiekti norimų rezultatų

Daugelis žmonių nežino, kaip galėtų savo butą ar namą paversti jaukesniu ir praktiškesniu. Galvoje įkyriai kirba mintis: kaip slegiančius, tamsius užkaborius paversti šviesesniais? Architektė, interjero dizainerė Laura Byčenkova įrodė, kad, tinkamai perplanavę buto funkcines zonas, galime pasiekti norimų rezultatų.
70 kv. m ploto butas
70 kv. m ploto butas / Leono Garbačausko nuotr.

„Projekto istorija prasideda nuo didelio tamsaus koridoriaus, į kurį patekome pirmą kartą apsilankę bute. Supratau, jog šios patalpos neturi likti. Norėjau, kad pro didžiulius svetainės langus plūstanti šviesa pasitiktų vos įžengus į namus. Tai tapo pagrindine mano užduotimi“, – dalijasi prisiminimais projekto autorė, kuri 70 m² butą prikėlė naujam gyvenimui.

Perplanavus pertvaras, tačiau nekeičiant santechnikos ir vėdinimo įvadų vietos, buvo sukurtas visiškai naujas buto planas. Sujungus svetainės, valgomojo, virtuvės ir koridoriaus zonas, sukurtas „šviesos koridoriaus“ efektas. Jis visiškai pakeitė sklindančios šviesos srautus todėl, įėjęs į namus, nesi apgaubtas prietemos: norint pasikabinti paltą, nebereikia uždegti šviestuvo. Padidintas vonios kambario plotas leido turėti ne tik vonią, bet ir dušą, puoštą majolikos stiliaus* mėlynų tonų plytelių mozaika, o „lanksti“ gyvenamosios erdvės siena puikiai tiko montuojant talpią daiktų laikymo sistemą, kurios priekinis fasadas atrodo tarsi vientisa, balta bendrosios erdvės siena.

Leono Garbačausko nuotr./70 kv. m ploto butas
Leono Garbačausko nuotr./70 kv. m ploto butas

Norint išlaikyti kuo stipresnius šviesos srautus, pagrindine buto spalva tapo balta. Ji – esminė šiuolaikiško interjero detalė, be to, geriausiai atspindi šviesą, padeda susikaupti, o patalpoje sukuria erdvės ir švaros įspūdį. Baltos gaivumą bei tyrumą pabrėžia natūralaus ąžuolo grindys ir švelnūs salotiniai valgomojo kėdžių, šviestuvų ir augalų tonai. Kartu su melsvu minkštu foteliu jie sudaro bendrą ramybės ir gyvybiškumo kompoziciją.

Sutemus ir atėjus laikui uždegti lempas, bute neišnyksta natūralumas. Paslėptas LED juostų apšvietimas kambario lubų kraštuose ir įmontuojami šviestuvai tampa pagrindiniu neutraliu šviesos šaltiniu: jis neatkreipia dėmesio ir tolygiai užpildo visą pagrindinę patalpą. Akcentu tampa tik sieniniai TV zonos ir pakabinami valgomojo stiklo šviestuvai, kurių atspindžiai primena saulės spindulių žaismą vandenyje.

Leono Garbačausko nuotr./Stikliniai šviestuvėliai – maža detalė, padedanti išlaikyti abiejų erdvių vientisumą
Leono Garbačausko nuotr./Stikliniai šviestuvėliai – maža detalė, padedanti išlaikyti abiejų erdvių vientisumą

Virtuvės sritis tarsi išnyksta, ją išduoda tik pusbario ąžuolinio stalviršio linija ir virš jo esanti žaisminga kubų kompoziciją, kurioje išradingai paslėptas ne tik pagrindinis šviestuvas, bet ir gartraukis. Bene visa balta buitinė technika įmontuota vientisoje virtuvės spintoje. Jos stilius toks pats kaip bendrojoje erdvėje įtaisytos knygų lentynos, kurios apačioje slepiasi skalbyklė ir džiovyklė.

Šeimininkų miegamajame suardomas standartinis baldų išdėstymo planas ir miegamojo lova atsiduria kambario viduryje: taip papildomai sukuriama vietos drabužinei, atskirtai ne įprasta stumdomąja pertvara, o užuolaida, kurios tonas dera su pagrindiniu miegamojo akcentu – lova. Kadangi už lovos nebelieka sienos, prie kurios būtų galima pritvirtinti sieninius šviestuvus, abipus pakabinami tokie patys šviestuvai kaip ir gyvenamojoje zonoje.

Toks švelnumu ir gyvybiškumu alsuojantis butas suteikia energijos kiekvieną rytą, nepaisant to, ar diena saulėta, ar niūri. Interjere naudojami tonai ir medžiagos priartina mus prie gamtos, todėl jame galime jaustis ramūs ir atsipalaidavę, o buto stilius gali patikti tiek klasikos, tiek minimalizmo, net skandinaviško stiliaus mėgėjams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai