Vieta: Kicbiuhelis (Kitzbühel), Austrija
Įgyvendinta: 2019 m.
Viešbutyje yra net 162 kambariai ir apartamentai, kurių plotai svyruoja nuo 20 iki 170 m². Beveik visuose stovi karališko dydžio lovos, odiniai baldai, įtaisytos vonios ir dušai. Išskyrus keletą mažųjų numerių, visi kiti turi nuostabius balkonus arba terasas, iš kurių galima grožėtis baltuojančiomis kalnų smailėmis, mėgautis tyru oru ir gamtos garsais. Didžiųjų apartamentų terasose įrengti atviri lauko židiniai šildo žvarbią dieną, o jaukiose, privačiose svetainės tipo erdvėse smagu leisti laiką su šeima netrukdomiems svetimų žmonių. Ant šlaito matyti didžiulės vietinės rūšies gyvulių – gemzių – kaimenės. Šis unikalus žinduolis tapo savotišku viešbučio simboliu: jis atsirado tiek logotipuose, tiek audinių bei gobelenų raštuose.
Dizainu rūpinosi viešbučio bendraturtė Uschi Schelle-Müller. Sienų plokštės ir dalis grindų dangos buvo pasiskolintos iš senos fermos – stengtasi sukurti ne tik dailų, bet ir tvarų, kuo ekologiškesnį interjerą. Taip pat siekta neimportuoti produktų, todėl čia tinkamas vietas surado apylinkių amatininkų nuausti pledai, apdirbti elnių ragai, tarnaujantys kaip teminis dekoro elementas, bei odos gaminiai, pasakojantys apie čionykštes tradicijas. Pasirinkus austriškus produktus, interjere pavyko perteikti autentišką, tirolietišką pojūtį ir atmosferą. Kambariai nebuvo kopijuojami – kiekvienas išsiskiria savitu stiliumi, baldų išdėstymu. Siekta sukurti viešbutį, kuriame būtų išsaugotas unikalumas ir senoviški motyvai, o ne, kaip dabar populiaru, pateikti komfortišką, visiems tinkančią ir patinkančią modernią versiją.
Tiek pastato išorėje, tiek viduje vyrauja išraiškingos faktūros mediena. Greta šios medžiagos dailiai priderinta vilna, veltinio audiniai, kailiai. Akcentinė spalva – gili raudona. Užuolaidose, kilimuose, pagalvėlėse, lovatiesėse ir dalyje fasado kaip skiriamasis ženklas pritaikyta nacionalinė spalva interjere atrodo stebėtinai jaukiai. Grubūs baldai, suderinti su modernesniais, švelnesnių formų elementais, sudaro harmoningą bendrą vaizdą. Juos papildo medinės grindys, sienos ir lubų sijos. Languoti gobelenai, menantys pižaminį audinį, miegamuosius paverčia itin mielais akiai.
Miegamųjų vonios kambariuose randamos kūno priežiūros priemonės pagamintos iš natūralių medžiagų, baseino vandeniui šildyti naudojama saulės energija, medus – tiesiai iš avilio, o pusryčiams tiekiamas šalimais besiganančių karvių pienas, apdorotas senoviniu būdu. Tokie niuansai parodo atidumą kiekvienai detalei ar veiksmui ir skatina svečius sekti pavyzdžiu ar juo tiesiog žavėtis. Nenuostabu, jog šis viešbutis jau turi ištikimų lankytojų grupę, dažnai atvykstančių pasisvečiuoti. Natūralumas reiškia ne tik grožį, bet ir kokybę, neapsakomą skonį, malonią tekstūrą, aromatą – tokiomis priemonėmis siekiama sužadinti atvykėlių pojūčius ir taip sustiprinti malonias patirtis.