„Butas yra dešimtame pastato aukšte, o pro langus atsiveria vaizdas į gražią miesto panoramą ir kitus daugiaaukščius namus, esančius šalia. Kai pirmą kartą pamačiau šį vaizdą, pirma mintis buvo – visai kaip Niujorkas. Mintis apie Niujorką nepaleido, todėl pradėjau iškart rutulioti idėjas, kaip perteikti šiuolaikiško Niujorko buto nuotaiką“, – 15min pasakojo J.Bingelytė.
Pirmiausia jai į galvą šovė industrinio lofto vaizdinys su paliktomis autentiškomis plytomis ir lubomis, tačiau pritaikytais moderniais baldais ir šiek tiek bohemiška atmosfera.
„Aukštų lubų bute, deja, nebuvo, tačiau sugalvojau, kaip savaip interpretuoti šį lofto jausmą“, – aiškino Jovita.
Įėjus į butą į akis krenta ryški mėlyna siena svetainėje ir juoda virtuvė.
„Niujorkas ryškus miestas, ten žmonės drąsūs, atviri ir nebijantys iššaukiančiai atrodyti, todėl bute būtinai norėjau daug spalvų ir skirtingų detalių“, – sakė ji.
J.Bingelytės teigimu, butas nėra labai didelis, todėl akcentinės ryškesnės sienos yra tik kelios. Taip jos ne sumažina erdvę, o kaip tik labai puikiai sukuria estetišką kontrastą su baltomis sienomis ir baldais.
„Daug kas paprieštarautų juodos virtuvės sprendimui sakydami, jog tai mažina erdvę, tačiau tamsių spalvų tikrai nereikia bijoti. Šiuo atveju juoda virtuvė labai gražiai įsilieja į bendrą interjerą ir tarp ryškių spalvų ir detalių tarsi pranyksta. Virtuvę optiškai „palengvina“ viršutinės baltos spalvos pakabinamos spintelės“, – aiškino dizainerė.
Be to, lengvumo svetainei taip pat suteikia baltos spalvos minimalistinės televizoriui skirtos pakabinamos spintelės ir skandinaviško dizaino valgomojo kėdės.
„Norint, kad maža erdvė atrodytų didesnė, svarbu rinktis kuo lengvesnius baldus (pakabinamos spintelės, baldai ant kojyčių, jei tai sofa, tai geriau rinktis ne kampinį variantą.) Geriau daugiau smulkių daiktų ir detalių negu mažai, bet didelių ir masyvių baldų“, – įsitikinusi J.Bingelytė.
Miegamajame dizainerė panaudojo plytų imitacijos fototapetą. Taip pat erdvę pagyvina ryškūs spalvoti paveikslai, dekoratyviniai medžio ir metalo staliukai, lubinis šviestuvas bei didelis augalas.
Pasak J.Bingelytės, šis butas buvo projektuotas ne konkrečiam žmogui, žinant, kad jis bus parduodamas. Nors sunku nuspėti būsimo pirkėjo poreikius, tačiau atsižvelgus į buto lokaciją, dydį ir didėjančią tokio tipo butų paklausą buvo nuspręsta, kad būstas bus kuriamas šiuolaikiškam jaunam žmogui ar porai.
„Mano filosofija, kuria vadovaujuosi įrenginėdama tokio tipo butus, yra ta, kad butas turi turėti savo charakterį ir išskirtinumą, kad įėjus į butą iškart patirtum stiprias emocijas ir asociacijas. Ir tikrai ne visiems jis turi patikti“, – įsitikinusi ji.