„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Industrinis stilius braunasi į vonią

Nepaisant to, kad industrinis interjero stilius dažniausiai yra siejamas su loftais ir didelėmis būsto erdvėmis, šiandien šį stilių pamėgo vis daugiau gyventojų, o tokio stiliaus elementai braunasi ir į mažesnius būstus, mažesnes erdves, net ir nedidelius vonios kambarius.
UAB „Baltijos brasta" dušo kabinos
UAB „Baltijos brasta" dušo kabinos / Projekto partnerio nuotr.

Dizaineriai teigia, kad tokio interjero stiliaus populiarėjimą galimai lėmė žmonių noras perkelti dalį šiuolaikinio, modernaus miesto į savo būstus ir taip sukurti vizualinę dermę tarp vidaus bei išorės.

Industrinis interjerų stilius gimė XX amžiaus viduryje Jungtinėse Amerikos Valstijose – Niujorke. O jei tiksliau, tai taip vadinamame Soho rajone („South of Houston Street”), Manhatane. Anais laikais čia veikė daug pramonės įmonių, o rajonas dar buvo vadinamas „šimto akrų pragaru”, nes darbo sąlygos gamyklose buvo nepakeliamos, aplinka užteršta. Praėjusio šimtmečio viduryje net buvo siūloma sulyginti šį rajoną su žeme ir pastatyti kažką „gražesnio”, nes pramonė išsikraustė į priemiesčius, o žemės kainos šioje vietoje pakilo. Naujieji pastatų šeimininkai juos rekonstravo ir pavertė gyvenamaisiais būstais, pavadintais loftais (angl. loft reiškia palėpę, viršutinį prekybinio pastato ar sandėlio aukštą).

Kūrybinga jaunuomenė greit perprato atsiveriančias galimybes, įžvelgė naują potencialą ir ypatingą šarmą pilko betono, metalinių konstrukcijų, armatūros, visokiausių pramonės įrengimų aplinkoje. Industrinis gyvenamųjų būstų interjero stilius greit paplito po visą Ameriką, o vėliau ir pasaulį. Pramoniniai pastatai iš plieno ir betono netikėtai tapo įdomios architektūros pavyzdžiais, kuriuos imta tausoti ir puoselėti.

Industriniai būstai ir loftai Lietuvoje itin išpopuliarėjo po 2008-ųjų pasaulinės krizės. O tokių būstų pirkėjais ir gyventojais tapo jaunimas. Vientisos gyvenamosios erdvės, aukštos lubos, minimalizmas, funkcinių erdvių zonavimas vienoje erdvėje, virtuvinės salos, metalinės kėdės, atitinkamo stiliaus buitinė technika ar šviestuvai, netinkuotas mūras, betonas, neapdoroti, grubūs paviršiai ir pan. Tokia interjerų tendencija savotiškai paveikė, pakoregavo ir net išplėtė vonios kambarių stilistiką, o industrinio stiliaus elementai su visa savojo stiliaus filosofija įžengė į vonios patalpą.

Pramonės revoliucija vonioje

Industrinio stiliaus voniose atsirado daug grubių sienų ir lubų paviršių, plieniniai praustuvai, industrinį stilių atitinkantys baldai ir dušo kabinos, maišytuvai, rankšluosčių džiovintuvai ir kiti aksesuarai.

Industriniu stiliumi įrengtas vonios kambarys gali būti ekonomišku vonios įrengimo variantu, nes iš esmės jis susiveda į minimalizmą, derantį prie skandinaviško paprastumo. Toks stilius puikiai tinka ne tik loftuose ar urbanizuotoje aplinkoje, bet ir senamiesčiuose, kur norima sukurti savotišką kontrastą tarp istorinio paveldo ir modernumo. Juolab, kad šis interjero įrengimo būdas praktiniu požiūriu gali tapti puikia išeitimi iš sudėtingos situacijos, kai nėra kur paslėpti instaliacijos vamzdynų, ortakynų arba net ir vidaus sienų nelygumų. Įsigijus ir sumontavus vos vieną kitą industrinio stiliaus baldą vonios kambariui galime sukurti išraiškingą pramoninį braižą.

Dušo kabinos juodais rėmais

Industrinio stiliaus vonios kambario neįsivaizduojame be dušo kabinos. Taip vadinamoji „dušinė“ yra tipiškas industrinio stiliaus atributas. Žinoma, klasikinė baltarėmė dušo kabina prie bendros pramoninės stilistikos nederės. Kito tipo – berėmė dušo kabina, nors ir „nesipjaus“ su stiliumi, tačiau taip pat ryškaus akcento ir reikiamo efekto nesukurs.

Lietuviškų dušo kabinų gamintoja UAB „Baltijos brasta" neseniai sukūrė naują kabinų kolekciją, pavadinimu „Industrinis stilius“. Atsižvelgdama į dizaino tendencijas „Baltijos brasta“ pristatė naują kūrinį vonios kambariui – industrinio stiliaus kolekciją „Nero“, kuri yra padalinta į dvi gaminių kategorijas – „NERO FRAME“ ir „NERO CUBE“.

„Baltijos brasta“ pardavimų vadovė Ona Vaitiekūnienė pasakoja, kad kurdami industrinio stiliaus dušo kabinas įmonės dizaineriai pirmiausia susidomėjo juodais ir spalvotais profiliais įrėmintomis dušo sienelėmis bei pertvaromis. Po kurio laiko, išstudijavę vakariečių poreikius, „Baltijos brastos“ specialistai ėmėsi juodų dušo kabinų gamybos.

Pagal poreikį ir patalpos stilių juoda arba bet kuria kita RAL paletės spalva nudažytas dušo kabinos rėmas gali būti iš vientiso stiklo arba languotos – suskirstytos atskirais langeliais. „Baltijos brasta" pardavimų vadovė sako pastebėjusi, kad languotą dušo kabiną dažniau renkasi kuriantys drąsų interjerą, siekiantys vonios kambario išskirtinumo ir tam tikro akcento. Daugelis klientų abejoja, ar ne per drąsiai elgiasi pasirinkdami tokią dušo kabiną ar sienelę, bet po kurio laiko gauname atsiliepimus, kad yra labai patenkinti, jog išdrįso.

Įrengimas – į ką atkreipti dėmesį?

Dušo kabinos sienelės vonios kambaryje gali būti montuojamos tiesiai ant grindų, be jokio padėklo. Taip pat jas galima montuoti ir ant juodo arba kitos spalvos padėklo.

Langų įspūdis ant stiklo sukuriamas naudojant šilkografijos techniką. Dažai dengiami ant paviršiaus prieš pat stiklo grūdinimą, todėl jie itin aukštoje 600–800 laipsnių C temperatūroje, tarsi „prikepa" prie dušo kabinos stiklo ir nenusitrina bėgant laikui. Stiklinių langų juostelių plotis – 16 mm.

Langų dydis sienelėse yra standartinis, pagal gamintojų turimą trafaretą, bet jis gali būti keičiamas pagal poreikį, pagal individualų užsakovo pageidavimą. Kai kuriuose gaminiuose pirmoji langų juosta, esanti arčiausiai vyrių, gali būti platesnė arba siauresnė, atsižvelgiant į visos sienelės ar dušo kabinos matmenis. Dušo sienelėje gali būti 3 arba 4 vertikalios langų juostos.

Šilkografijos technika gali būti naudojama ant keturkampių, stačiakampių dušo kabinų, sienelių, išskyrus pusapvales.

Techninėmis detalėmis industrinės dušo kabinos niekuo nesiskiria nuo įprastinių dušo kabinų: čia galimi įvairūs durelių varstymo variantai. Tokios dušo kabinos išsiskiria savo spalvomis, languotumu ir originalumu, dėl kurio dušo kabina tampa viso vonios kambario ryškiausiu akcentu ir jo puošmena.

Formuojant dušo kabinos durelių languotumą dažai dengiami tik ant išorinio dušo kabinos stiklo paviršiaus, o vidinė dušo sienelės pusė, vidinis paviršius lieka lygus. Dėl to „industrinės" kabinos priežiūra niekuo nesiskiria nuo įprastinės dušo kabinos priežiūros. Be to, vidinė dušo sienelių pusė yra padengta vadinamąja „greitų lašų“ danga, dėl kurios ant sienelių lieka mažiau vandens apnašų. Tokios stiklo sienelės yra valomos įprastomis valymo priemonėmis, tik čia nerekomenduojama naudoti agresyvių valiklių.

Industrinio stiliaus dušo kabina – stiprus vonios kambario akcentas. Ji vienu ypu vonios kambarį gali paversti išskirtiniu“, – tvirtina „Baltijos brasta" pardavimų vadovė O.Vaitiekūnienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs